Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2017 Yeni Ford Kuga İncelemesi, Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Kuga, Türkiye pazarında 4x4 SUV olarak oldukça fazla talep edilen bir model olmuştur. Şimdi ise 2017 Yeni Ford Kuga ile tanıştık. Daha çekici bir yapıya bürünen Kuga'yı gelin beraber inceleyelim.
2017 Yeni Ford Kuga İncelemesi, Teknik Özellikleri ve Fiyatı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ford’un SUV pazarı için hazırladığı Kuga yeni yüzüne kavuştu. İlk kasasını 2008 yılında tanıtmıştı. Kuga, üretim platformunu Focus ve C-Max modelleri ile paylaşıyor. İhracatı ilk olarak Titanyum paketi altında İngiltere’ye gönderilmişti. Ford mühendisleri, Kuga’nın tasarımdan, gelişim paketlerine kadar her bir noktasını özenle takip ettiler. Bunun nedeni, Amerika pazarında, SUV modellerde gösterdiği başarıları, orta sınıf bir SUV ile de göstermek istemeleri. Ford’un Amerika’ya verdiği ağırlığı, aynı şekilde Avrupa’da da gösterecekti. 2012 yılında 2.jenerasyon ile çıkış yaptı ve Kuga, daha fazla güzelleşmişti.

Türkiye pazarında da hak ettiğini buldu diyebiliriz. Kuga’nın Ford markasını çok iyi taşıdığını söylemek yanlış olmaz. Özellikle rakiplerinin yüksek hacimli motorlar sunarken Kuga’nın alternatif düşük hacimli motorlar sunması artısı olmuştur. 2. jenerasyonda sunduğu 1.6 litrelik Ecoboost motor ile piyasaya hangi noktalardan saldıracağını çözmüşlerdi. 2017 Yeni Ford Kuga’nın kasa değiştirme değilde makyaj operasyonu geçirdiğini söylemek daha doğru olacaktır. Çünkü kasa değiştirme yılı daha gelmedi!

Şimdi hızlı bir şekilde 2017 Yeni Ford Kuga’yı inceleyelim:

Yeni Ford Kuga’nın Dış Yapısı Makyaja Tabi Tutulmuş

Yeni Ford Kuga’nın Dış Yapısı Makyaja Tabi TutulmuşYeni Kuga’nın biraz daha farklı tarzlara kaydığını gördük. Ön görünümüne Amerikan duruş hakim olmuş. Ön taraftaki ilk değişim farlar ile başlamış. Farlar daha kalınlaştırılarak alt kısımlarına Led farlar entegre edilmiş. Ön ızgarasına baktığımız zaman, eski model ile alakasının kalmadığını gördük. Eski kasada kullanılan oldukça ince ızgara yerini daha büyük ızgara tasarlanmış.

Tamponuna geldiğimiz zaman, sis farı kısmına farklı kanallar yapıldığını fark ettik. Dikkat edersek sis farı ve çevresi oldukça genişletilmiş. Yani ön tarafta motor kaputu da dahil bir çok parça revize edilmiş. Farkettiyeseniz Ford Kuga’ya, ülkemize yeni giriş yapan Ford Edge’nin tasarımı yansıtılmış. Kuga için Edge’nin minyon şekli diyebiliriz.

GCM Yatırım Banner

Mazda’nın Yenilenen SUV Modeli CX-9 Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın.

Yeni Ford Kuga Yan Görünümü:

Yeni Ford Kuga Yan Görünümü:Kuga’nın profil kısmında da, burun yapısının değiştiğini görebiliyorsunuz. Tamponlarının genişlemesi yan kısımda da büyük gözükmesini sağlamış. Standart 17 inç lastikler, ST Line donanıma geçtiği zaman biraz daha büyüyor. Genel olarak baktığımızda eski kasasının verdiği SUV görünümünden fazla bir farkı yok.

Yeni Ford Kuga Arka Görünüm:

Yeni Ford Kuga Arka GörünümArka kısmına baktığımız zaman stop far grubunun küçüldüğünü görüyoruz. Büyük far yapısı iptal edilip, yuvarlatılmış hatlara yer verilmiş. Eski kasanın verdiği resmi görünüm yerini sportifliğe bırakmış. Ayrıca far grubunun biraz daha üstte konumlandırılması, bagaj kısmının daha büyük gözükmesini sağlamış.

Arka difüzörlerden çıkan çift çıkış egzozda da değişikliğe gidilmemiş. Bagaj kapağını eski versiyonda ki gibi zahmetsiz bir şekilde ayağınızla açmaya devem ediyorsunuz. Bir de arka kısmının Subaru’nun XV modeline oldukça benzediğini fark ettik.

Kia’nın SUV Konsept SUV Aracı Cross GT için Tıklayın.

Yeni Ford Kuga’nın İçerisinde Çok Az Değişim Yapılmış

Yeni Ford Kuga’nın İçerisinde Çok Az Değişim Yapılmışİç yapısına baktığımız zaman ilk değişimin orta konsol dokunmatik ekranda olduğunu görüyoruz. Ekran yönetim kısmının daha yatay hale getirilmiş. Dokunmatik bilgi ekranına sesle kontrol özelliği eklenmiş. Ford’un geliştirdiği yeni nesil SYNC3 ile basit ses komutları vererek bazı özelliklerini kullanabiliyorsunuz. Apple CarPlay ve Android Auto sistemleri sayesinde cep telefonlarınızı ekranını, 8 inç büyüklüğündeki bilgi-eğlence ekranına aktara biliyorsunuz.

Ekranla beraber torpido kısmının yükseldiğini görüyoruz. Klima kontrol kısmında fazla fark olmayıp, altındaki eşya saklama gözüne koltuk ısıtma düğmeleri getirilmiş. Direksiyonunuz, en üst versiyon seçildiği zaman ısıtmalı olabiliyor.

Yeni Ford Kuga İç Görünümü:

Yeni Ford Kuga İç GörünümüDikkatimizi çeken bir özellikte ön cam buzunu ve buğusunu çözen bir sistemin getirilmiş olması. Quickclear adını verdikleri sistem, sileceklerimiz buz tuttuğu zaman ve camda buğu olduğu zaman kısa süre içerisinde bunları yok ediyor. Bence kış günleri için kurtarıcı niteliğinde olmuş. İç ortamın havasını değiştirecek bir özellik ise 7 farklı seçenekte sunulan ambiyans ışık paketi.

2018 Model Audi Q3 Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın.

Yeni Ford Kuga’nın Güvenlik Düzeyi Artırılmış

Yeni Ford Kuga’nın Güvenlik Düzeyi ArtırılmışSon zamanların standartlaşan özelliklerinden olan aktif şehir içi güvenlik sistemi Kuga’ya da verilmiş. 50 km/h hızlarda giderken, ne kadar dalgın olsanız da öndeki aracın ani tepkilerine karşı Kuga, kendini hazırda bekletiyor. Kaza anında sizi komple saran 9 hava yastığı bulunuyor. Ford Kuga’nın denge kontrol üniteleri de geliştirilmiş. ESP sistemi sayesinde, en ufak yoldan sapma olduğu zaman daha hızlı tespit edebiliyor ve sizi yolda tutmaya çalışıyor.

Fren ile alakalı olan ABS, EBD ve EBA(acil durum fren sistemi) ile fren pedalına uyguladığınız baskıyı artık daha iyi analiz edebiliyor. Kuga’nızın lastiklerinde de herhangi bir inme söz konusu olduğu zaman, basınç kontrol sistemi sayesinde sizi uyararak haber verebiliyor.

Ford Kuga’ya Yeni Motor Ünitesi Dahil Edilmiş

Ford Kuga’ya Yeni Motor Ünitesi Dahil EdilmişEn yeni dizel motor ünitesi 1.5 TDCI Kuga içinde var. 120 beygir güç üreten ünite, 270 nm tork sağlıyor. Yeni teknoloji ile geliştirilen 1.5 motor, 12.4 saniyede 100 kilometre hıza çıkabiliyor. Kuga, bu ünite ile 171 km/h maksimum hızlara çıkabiliyor. Bu motor seçeneğini 6 ileri PowerShift otomatik vitesle alabiliyorsunuz. 1.5 dizel ünitenin yakıt tüketimleri şehir içi 5.1 litre, şehirler arası 4.6 litre ve ortalama olarak 4.8 litre tüketim değerleri sunuyor.

Dizel ünitelerde ikinci seçenek olarak 2.0 TDCI dizel motoru tercih edebilirsiniz. 180 beygir güç üreten bu ünite, tam 400 nm tork itme kuvveti sağlıyor. 10 saniyede 100 kilometre hıza çıkabiliyor ve maksimum 200 km/h süratlere gelebiliyor.

50 Bin TL’ye Kadar Alabilceğiniz En İyi 4×4 SUV Modelleri için Tıklayın.

Yeni Ford Kuga Motor Ünitesi:

Yeni Ford Kuga Motor ÜnitesiBenzinli ünite kısmına baktığımız zaman 1.5 Ecoboost karşımıza çıkıyor. Bu üniteleri 120 hp, 150 hp ve 182 hp olmak üzere farklı 3 seçenekte alabiliyorsunuz. En güçlü versiyon olan 182 beygirlik motoru 240 nm tork sağlıyor. İyi bir performans sunan 1.5 Ecoboost, 10.1 saniyede 100 kilometre hıza çıkabiliyor.

Bu ünitenin maksimum hızı 200 km/h olarak ölçülmüş. Yakıt tüketimlerini verecek olursak şehir içi 9.4 litre, şehirler arası 6.3 litre ve ortalama olarak 7.5 litre tüketim değerleri sunuyor. Paketlere göre bu üniteleri 4×4 olarak alabiliyorsunuz.

Yeni Ford Kuga Fiyatı

Yeni Ford Kuga FiyatıYenilen Ford Kuga 117 bin TL’den başlayan fiyatlar ile satılıyor. 1.5 litre Ecoboost benzinli 182 beygirlik versiyonunu 6 ileri otomatik şanzıman ile 117 bin TL’ye alabiliyorsunuz. 1.5 TDCI 120 hp manuel vitesli Style paketini de 117 bin TL’ye alabiliyorsunuz.

1.5 litre 120 hp 6 ileri PowerShift ST-Line paketini de 147 bin TL’ye satın alabiliyorsunuz. 2.0 litrelik dizel ünite şimdilik satışta olmayıp, daha ileri zamanlarda listelerde göreceğiz.

* Yazar Yorumu

Makyaj operasyonu ile özellikle dış yapısında değişimlerin olduğunu gördük. Bana göre dış karoseri makyajdan çok kasa değiştirmiş gibi geldi. Ford Edge’ye benzetilmesi, Amerikan stilinin yayıldığına işarettir.

Güvenlik paketlerinde eklenen özellikler olurken, önceden olan sistemler gelişime tabi tutulmuş. Motor ünitelerinde 1.5 dizel ünitenin devreye sokulması ile vergi ve yakıt tüketiminde avantaj sağlanmış.

Ford Kuga’nın tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biri de sunduğu motor üniteleri olduğunu unutlayalım. Özetleyecek olursak Ford Kuga’nın bu tasarımını daha çok beğendik. Daha erkeksi yapıya bürünmüş ve yenilenen hali ile daha çok tercih edileceğine inanıyoruz. Yeni 2017 Ford Kuga hakkında sizin yorumlamanız ne olur?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.