Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Brabus’un Yeni 125R Smart Cep Roketi!

Smart'ın yeni üstü açığı Fortwo Cabrio'ya Brabus çok havalı modifiye çalışması yapmış.
Brabus’un Yeni 125R Smart Cep Roketi!
HABER GİRİŞ

Brabus çalışmalarının araba ölçüleri veya değerleriyle ilgili olmadığını şimdi daha iyi anlamış olmamız gerekiyor. Ağırlıklı olarak Mercedes modellerine yüklediği “roket” kavramını en küçük arabalardan olan Smart‘a da aşılamış. Daimler-Benz’e bağlı olan Smart’ın en son SUV araç yapımına dair haberlerini almıştık.

Brabus 125R’a baktığımızda, güç ve hız kavramlarının aynı anda kullanıldığı aşikar! Üzerinde fazla oynanmayan Smart modellerine Brabus, sevilecek tarzda, abartı gelmeyen değişimler yapmış. Hep beraber Smart’a neler yapılmış bakalım!

Mercedes-AMG Brabus G65 900 kadar pahalı olmasa da Smart’a da benzer geliştirmeler yapılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Gövde kitleriyle hareket eden Alman modifiye şirketi, kendi imzasını taşıyan çoğu parçanın yeni 125R‘ın da görüyoruz.

Brabus, kendi tasarladığı parça kalıplarında karbon fiber kullanıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Aracın ağırlık dengesini de koruyan karbon sayesinde yeni, gösterişli bir tampon imal edilmiş.

Mini roket her açıdan efsane duruyor!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Üstü açılabilir yapıdaki Smart’a 17 inç, araca göre büyük sayılabilecek jant takılmış. Lastik kısmı da Yokohama‘dan tedarik edilmiş.

GCM Yatırım Banner
Smart’ın arka kısmına da en az ön taraf kadar agresif eklentiler getirilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Ön tampon altından gelen kırmızı şeritler, yan eteklerden geçtikten sonra arka tamponun üçlü egzoz çıkışı kenarlarına çerçeve gibi düşünülmüş.

İster tavanı açık dolaşın ister kapalı! “125R Cep Roketi” her halinde ilgi çekici duruyor.

125R geliştirilmesinde motorun da güç oranları artırılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Smart Fortwo Cabrio‘nun 898 cc turbo 3 silindirli motoru normalde 71 ps üretiyor. Brabus yeniden kalibre edilen ECU yazılımlarıyla gücü 125 ps‘e çıkarmış.

Daha fazla güç için aracın farklı kısımlarında da değişiklikler yapılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Torku 91 nm’den 200 nm’ye çıkartılan mini motorun kalkış süresi 9.2 saniye olmuş. Bunları sağlamak için ECU dışında yeni bir intercooler ve performans paslanmaz çelik egzoz sistemi takılmış.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Dünyanın En Küçük 6×6 Kamyoneti: “Smart ForTwo Truck”

125R denilmesinin sebebi böyle bir Brabus Smart Fortwo Cabrio dönüşümünden 125 adet üretilecek olması. Fiyatını da veren Alman şirket 39.900 Euro satış rakamı belirlemiş. Sizce de çok havalı değil mi?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.