Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni BMW Z4 için Tüketici Yorumları Geldi!

BMW'nin 2018 yılında 3. nesil olarak çıkardığı spor modeli Z4 için ilk yorumlar gelmeye başladı.
Yeni BMW Z4 için Tüketici Yorumları Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

BMW ilk Z’yi E30 üzerine kurarak, Z1 ile kompakt spor araba klasmanına temsilcisini sokmuştur. Gelecek neslini 1995 yılında gösteren Bavyeralı’nın akılda kalıcı Z’sinin, 2. nesli olduğunu söyleyebiliriz. 2000 yılında E52 ortaya çıkartılarak, 5.703 adet inşa edildi ve yarısı Amerika’ya gönderildi. Gelişim süreçlerinde sürekli ilerleme kaydedilen Z4, 2 yıllık bir beklemenin ardından yeniden bizlerle buluşturulmuştu.

Yeni serinin üretimdeki en büyük fark ise efsane spor araç Toyota Supra ile birlikte üretilecek olmasıydı. Geçen sene yollara çıkartılan BMW Z4‘ün alıcılar tarafından nasıl karşılandığı ve aracın genel yapısının eskisine göre hangi oranda iyileştirildiğine bakılmış. Gelin detaylara birlikte bakalım.

Z4, Supra ile ortak bir yapıda üretilse de bir noktada birbirlerinden ayrılıyorlar.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==İşin aslı BMW’nin spor modelinin 2018 yılında çıkarmasının sebebi, meydanı rakiplerine bırakmamaktı. Porsche’nin 718 Boxer ve Mercedes’in SLC ile orta düzey tek kapı anlayışında modellerini yenilemesi, BMW’yi harekete geçiren neden oldu. Güç oranları değişebilen motor farklarıyla gelen Z4’ün en baz versiyonunda 2.0L motor kullanıldı.

Ünite, hacimsel olarak küçük olabilir ancak 255 ps ve 400 nm tork sunumları sonrasında Z4’ün 5.2 saniyede kalkış yapabildi. Aktarım kısmında kullanılan 8 ileri otomatik şanzıman, arka tekerleklere güç iletmekte. Temel vaziyette Z4 hakkında bilgi vermemizin ardından tüketiciler yeni nesli nasıl yorumlamışlar ona geçelim.

Hazırlanan motorların güç ve aktarım yetenekleri güzel karşılanmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==BMW aracı için koyduğu fiyat aralığı 49.700 dolar ile 63.70 dolar arasında. Giriş seviyesinde sDrive30i, yeni kullanıcılarını son derece memnun etmiş. Hızlı ve istikrarlı yorumu yapılmış. Ağırlıklı olarak 8 ileri otomatik üzerine çok yorum yapılmış. Bunlardan bazıları; geçişlerin çok hızlı olduğu, motor ile olan kusursuz uyumu ve Sport dışında aracın oldukça hassas sürüşler sağladığı yazılmış.

GCM Yatırım Banner

Z4’ün yeni bir şasi üzerine, daha az burkulma ve yuvarlanma dereceleri sayesinde yoldaki zor durumların daha kolay şekilde atladığı ve bununla bağlantılı olarak yerleştirilen koltukların yanal desteklerinin durum karşısında etkili olduğu belirtilmiş. Koltuk yorumu için de Z4’ün hızlı viraj alımlarında yeterli denge kurmayı başardığını anlıyoruz. BMW’nin yakışıklı üstü açık otomobilinin gerçek yol testlerindeki başarı seviyesi, kullanıcı tarafından da onaylanmış.

3. neslini satın alan kullanıcılar serinin donanım ve malzeme kalitesinden memnun.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==İlk olarak Z4’ün kullanımının kolay ve zevk verdiği belirtilmiş. Birinci sınıf araç üreticisine yakışır şekilde spor aracın son derece kaliteli unsurlarla beslendiği gözlemlenmiş. Bilgi-eğlence sistemine kolay ara yüzü sayesinde işlerin kolaylaştığı söylenmiş. Isıtmalı koltuk ve direksiyon simidi gibi premium ayrıntılar yeni Z4 sahiplerinin hoşuna giden ayrıntılarından.

Elbette bunun aksini düşünenlerde var. Kalite sorunu ile ilgili bir durum söz konusu olmasa da konfor donanım seçeneklerinde Versace gibi deri döşeme türü de dahil olmak üzere pahalılıktan şikayet etmişler. İkinci olarak M Sport’un sundukları ve sürücü yardım paketlerinin de çok pahalı sunularak aracın fiyatını bir noktada anlamsızlaştırdığı belirtilmiş.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
BMW M Birimi Motosikletlerin de Yükseltmesini Yapabilir!

Elbette her şey kusursuz değil ancak genel olarak BMW’nin aracının üzerinde çok çalıştığı ve müşterilerine en iyisini sunma gayesi içerisinde olduğunu biliyoruz. Toyota’ya verdiği sıralı altı silindir motoru ve kabin ögeleri de zaten Japon tarafı için de iyi yorumlanmıştı.

Gelen yorumlar bunlar. Sağlam ve sürüşleri daha zevkli hale getirecek alt yapı üzerine şekillendirilen Z4’ün çıkışının henüz yeni olduğunu ve aracın tam olarak anlaşılması için biraz daha süreye ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Model hakkında sizin yorumlarınız nelerdir. En azından Mercedes ve Porsche gibi rakipleri yanında üstünlük derecesi nedir?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.