Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2019 BMW X5 Genişleyen Yapısı ve Yükseltilen Donanımlarla Geldi!

BMW'nin ilk SUV modeli X5, geçirdiği makyaj operasyonundan sonra yeni teknolojik özelliklerle harmanlanmış!
2019 BMW X5 Genişleyen Yapısı ve Yükseltilen Donanımlarla Geldi!
HABER GİRİŞ

Premium sınıfın sağlam karakterli SUV’larından BMW X5, GO5 kasa yapısıyla yeniden karşımızda. Alman markanın son yıllardaki yüz değişiminden dolayı sınıflar da ona göre farklı kıyafetlerle tasarlanmıştı. Değişime ne kadar gerek vardı? sorusunu atlayarak yeni nesil X5‘in paketlerine eklenen üstün özellikleri dikkat çekiyor.

X5, yeni yapısıyla çıkış yapan 7 Serisi ve 5 Serisi‘ne uyumlu gidilmiş. BMW, insanların biraz sıkıldığı panjur ve far tasarımlarından uzaklaşarak herkesin seveceği, yenilikçi duran bir tasarım diline yönelmiş. Bununda başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Çıkış tipinin devasa boyutlardaki SUV’u X7‘ye uyarlancağını düşünmüştük. Nitekim böbrek ızgarasına baktığımızda bu doğrulanıyor!

2019 BMW X5 Yeni Karoseri

2019 BMW X5 Yeni KaroseriX5’in değişimlerini farketmeme gibi bir şansınız yok! Birincisi ızgaranın ne kadar büyümüş olduğu ve resmen yapının, onun  üzerine kurulmuş hissiyatı oluşuyor. Izgaranın dik şekilde yerleştirilen krom çubukları, sportif havasına katkı sağlamış.

Far kısmında radikal bir değişim olmayıp, tampona verilen şekillerin güzel olduğunu söylemek isteriz. BMW, X5’in 1999 yılında beri sportif 4×4 duruşunu hiç bozmadı.

X5’in En Belirgin Yeniliği Arka Kısımda

X5'in En Belirgin Yeniliği Arka Kısımda2019 X5 caddelere çıktığı zaman onun yeni olduğunu en kolay arka kısımdan tespit ederiz. Değişen bagaj kapağı ve genişleyen egzoz çıkışları, ilk operasyon yapılan kısımlar. Stop far aydınlatmalarına geldiğimizde köklü bir değişim görmekteyiz. Led olarak ele alınan arka farların şekilleri Ford Focus ve Fiesta ile benzer duruyor.

GCM Yatırım Banner

Yeni Nesil X5’in Boyutları Artırılmış

Yeni Nesil X5'in Boyutları ArtırılmışArazi aracının kupa kısmında şekil bakımından büyük değişimi yok. Ancak X5’in kaslı yapısı biraz daha geliştirilmiş. Buna göre Alman SUV +36 mm uzunluk, +66 mm genişlik, +19 mm yükseklik ve +42 mm aks mesafesinde ilerleme kaydetmiş.

Yeni Alman SUV’un Kokpiti Kaliteli ve Dolu Duruyor!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==X5’in son stillerini dış yapısında tebessümle karşıladıysanız, iç mekanda beğenme tepkiniz daha fazla olacak!

Ambiyans olayını kökünden halleden BMW, X5’e çoğu modelde kullanılan direksiyon simidi, multi medya ekran, krom detaylar, konfor düzeyi artırılmış deri koltuklar ve içeriği değiştirilen gösterge paneli ile sunuyor.

BMW X5’in Güvenlik Seviyesi Standartlarda

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Yardımcı asistan kısmında; şerit takip asistanı, kör nokta algılama, ön – arka çarpışma algılayıcısı, otomatik direksiyon müdahale gibi özelliklere sahip. Günümüzün en özel güvenlik sistemlerine standart dememizdeki neden, aynılarının daha aşağı sınıflarda da sunuluyor olmasından.

BMW’ye 4 Turbolu Dizel!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Çift turboya yeni alıştığımızı düşünürsek dört turbo biraz düşündürücü! X5’in başlangıcında sunulan ilk motoru 340 beygirlik 3.0L 6 silindirli benzinli. Daha fazlasını isteyenler için 4.4L’yi çift turbo, 462 beygir ve 649 nm tork ile alınabilecek. 3.0L dizel kısmında yollar ikiye ayrılıyor.

Birincisi 265 ps- 620 tork, ikincisi 400 ps – 760 nm torkluk agresif bir motorla getiriliyor. Ve 400 beygirlik seçenekte tam 4 adet turbo bulunuyor. 5 saniyede nasıl kalkış yaptığını şimdi daha iyi anlamış olduk.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Yeni Nesil BMW X5’in İlk Olarak Arazi Performansı Gösterildi!

Yeni X5’in karoser değişimleri orta derecede. Kokpite girildiğinde ise bakar bakmaz kalite seviyesi anlaşılan, konforlu bir iç mekan karşılıyor. Bu kısımları atlayıp motora geldiğimizde ise hacimlere verilen beygir güçleri ve turbo takviyeleri hayran bırakıyor.

M versiyonu gelecek mi diye merak edenler; BMW’nin çıkış planlamasına göre X5M’i gelecek sene üretecek. Aynı zamanda tüm bunlardan hariç plug – in hibrit versiyon, yapılacaklar arasında. Son nesliyle karşımıza çıkan BMW’nin havalı SUV’u X5 siz nasıl buldunuz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.