Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yemek Sepeti’ne Rekabet Kıskacı: Soruşturma Açıldı

Rekabet Kurulu, Yemek Sepeti hakkında üye işletmelerin faaliyetlerini kısıtlamasıyla ilgili olarak başlattığı ön araştırmayı sonuçlandırdı. Detaylar haberde;
Yemek Sepeti’ne Rekabet Kıskacı: Soruşturma Açıldı
HABER GİRİŞ

Yemek Sepeti Elektronik İletişim Perakende Gıda AŞ’nin çevrim içi yemek siparişi platformuyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Rekabet Kurulu, şirketin kendi kurye hizmetini zorunlu tutması ve üye işletmelerin faaliyetlerini kısıtlamasıyla ilgili olarak başlatılan ön araştırmayı sonuçlandırdı.

Yapılan incelemeler sonucunda, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4’üncü ve 6’ncı maddelerinin ihlal edildiği iddiasıyla harekete geçildi.

Rekabet Kurulu’nun 7 Mart 2024 tarihli toplantısında ele alınan konu, ciddi ve yeterli bulgulara dayanarak değerlendirildi.

Sonuç olarak Rekabet Kurulu, Yemek Sepeti Elektronik İletişim Perakende Gıda A.Ş. hakkında resmi bir soruşturma başlatılmasına karar verdi. Söz konusu karar Rekabet Kurumu’nun, 24-12/211-M sayısı ile ilan edildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.