Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yellen’dan Dünya Bankası’na Çağrı: Reformlar Yapılmalı

Küresel sorunlara dikkat çeken Yellen, Dünya Bankası’na yeni reformlar yapması için çağrıda bulundu. İşte detaylar;
Yellen’dan Dünya Bankası’na Çağrı: Reformlar Yapılmalı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Hazine Bakanı Jennet Yellen, yuvarlak masa toplantısına katılarak açıklamalarda bulundu. Yellen, iklim değişikliği, kırılganlıklar ve çatışmalara dikkat çekerek bunların karmaşıklığının arttığını söyledi. Bu zorluklar karşısında Dünya Bankası’na çağrıda bulunarak ek reformlar yapılması gerektiğini vurguladı.

Yellen, dünyanın karşı karşıya olduğu zorlukları daha iyi ele almak amacıyla çok taraflı kalkınma bankası sisteminin gelişimini kapsayan çağrısını hatırlattı. Çok taraflı kalkınma bankalarının önemli dönüşümler geçirdiğini ifade etti.

Dünya Bankası’nın kuruluşundan ortalama 80 yıl sonra çok taraflı kalkınma bankalarını 21. yüzyılın küresel sorunlarına karşı kararlı adımlar atması ve yoksulluğu azaltma çalışmalarını 2 katına çıkarması için çağrıda bulundu.

“En Çok Kırılgan Kesimleri Etkiliyor”

İklim değişikliğinin, salgın hastalıkların ve diğer küresel problemlerin en çok yoksul ve kırılgan kesimleri etkilediğini kaydetti.

Yellen, hem geçmişteki kalkınma kazanımlarının zarar görmesini engellemek hem de yeni fırsatlarda ilerlemeyi teşvik etmek için cesur bir eyleme ihtiyaç olduğunu söyledi. 2023’ün geri kalanında ek reformların yapılması gerektiğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Dünya Bankası’nın gelecek haftalarda yeni lideri seçeceğini, ABD’nin adayının Ajay Banga olduğunu açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.