Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yellen: İsrail ve Ukrayna’ya Fon Bulmalıyız

İsrail savaşına bölünen ABD’nin Ukrayna’ya sırt çevirebileceği söylentileri boşluğa düştü. Yellen, iki ayrı savaşa da yetecek güç olduğu mesajını verdi.
Yellen: İsrail ve Ukrayna’ya Fon Bulmalıyız

Orta Doğu’da başlayan çatışmalar, geçen yıldan beri Ukrayna’da süren savaşı gölgeler mi sorusu yanıt buldu. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Ukrayna’ya verilen destekte düşüş yaşanmaması ve İsrail’in de arkasında durulması için Cumhuriyetçilerin daha fazla mali yardımda bulunması çağrısını yaptı.

Sky News’e röportaj veren ABD Hazine Bakanı, Amerika’nın iki cephede de savaşa dayanabileceğini ifade ederek, “Hem İsrail hem de Ukrayna için fon bulmamız gerekiyor. Bu bir öncelik” dedi.

Amerikan kamuoyunda, enflasyon ortamında yabancı ülkelere kaynak sağlama fikri eleştirilere konu olurken Yellen, ekonominin ve kamu maliyesinin ülkenin yurt dışındaki çıkarlarına hizmette iyi noktada olduğunu savundu.

Yellen, “İsrail’in yanındayız. Amerika da İsrail’e açıkça ifade etti; İsraillilerle çok yakın çalışıyoruz. Onların kendilerini savunma hakları var. Ancak masum sivillerin hayatlarını azami ölçüde korumaya çalışmak önemli” diye ifadede bulundu.

İsrail-Hamas çatışmasından ekonomiye çıkacak sonuçları henüz görmenin erken olduğu çıkarımını yaparak, savaşın başka ülkelere de sıçrama ihtimali karşısında doğal gaz ve petrol fiyatlarının değişkenlik gösterdiğini söyledi.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu