Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yazın Halka Arz Olan Şirketten Önemli Üretim Hamlesi!

Borsa İstanbul'da ATAKP koduyla işlem gören Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde yeni bir ihaleyi kazandığını duyurdu. Detaylar;
Yazın Halka Arz Olan Şirketten Önemli Üretim Hamlesi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tesislerinde Türkiye’de tüketilen donuk parmak patatesin önemli bir kısmının üretildiği Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde katıldığı bir ihale sürecine dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ATAKP koduyla işlem gören şirket, “2024 Yılı Altınova, Gözlü ve Konuklar Tarım İşletmeleri Sulu Sahalarda Patates Tohumluğu Üretimi Arazi Kiralama” ihalesinin kazanıldığını açıkladı.

Patates tohumu üretimi amacıyla gerçekleştirilen açık artırma usulü sunulan teklif ile Altınova ve Gözlü bölgelerinde toplamda 3.768 dekar arazinin kiralama hakkının kazanıldığı belirtildi.

İhale sözleşmelerinin bugün imzalandığı ve sözleşmeler çerçevesinde 15 Ekim 2024 tarihine kadar 3.768 dekar TİGEM arazisinde tohum üretim faaliyetlerinin gerçekleştireceği bildirildi.

Şirketin, böylelikle tohum üretim faaliyetlerinin kalite standartları ve verimliliği açısından önemli bir adım atmış olduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

TFI çatısı altında hizmet veren hızlı servis restoranlarının dondurulmuş parmak patates ihtiyacını karşılamasının yanı sıra Çin’deki Burger King restoranlarına da parmak patates tedariki sağlayan şirketin halka arz işlemleri 19-20-21 Temmuz 2023 tarihlerinde gerçekleşmişti.

Halka arzda planlanan tahsisatın toplam 4,97 katı talep toplandığı belirtilmişti.

ATAKP Hisseleri Günü Yükselişle Kapattı

Şirketin hisseleri, haftanın dördüncü işlem gününü yükselişle tamamladı. Hisseler, günlük yüzde 1’lik yükselişle 52,1 TL seviyesine çıktı.

ATAKP Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisselerin haftalık kaybı yüzde 1, aylık kaybı ise yüzde 2,8 civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın