Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yazgan: Memurlara Verilen Yemek Ücreti Komik Düzeyde

Büro Memur-Sen Başkanı, memurlara verilen yemek ücreti desteğinin güncellenmesi için talepte bulunduklarını ifade etti. İşte detaylar;
Yazgan: Memurlara Verilen Yemek Ücreti Komik Düzeyde
HABER GİRİŞ

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, yazılı bir açıklama yaparak memurlara ödenen yemek ücreti desteğinin 2 lira ile 10 lira arasında değiştiğini söyledi. Rakamların komik düzeyde olduğunun altını çizen Yazgan, şu andaki rakamların güncellenmesinin şart olduğunu vurguladı. Memurların artık sefer tası ile yemek götürme dönemlerine geldiğini belirtti.

Memurlara yemekhanesi olan, yemek çıkan yerlerde devletin yemek ücreti katkısı verdiğini, bu katkının çok düşük olduğunu ifade etti. Söz konusu enflasyon rakamları ile bu ücret katkısının komik seviyelerde olduğunu kaydetti.

Yazgan, “Bugün 2 liraya 10 liraya sakız alınır, simit alınır ancak memur öğle saatlerinde karnını doyuramaz.” dedi.

Ayrıca yalnızca yemekhane bulunan kurumlarda devlet katkısı olduğunu, yemek çıkmayan il ve ilçelerdeki kurumlarda bu katkının olmadığını belirtti. Memur yemek katkı ücretinin 70 ila 80 liralara yükseltilmesi gerektiğini aktardı.

Konuyla ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüşme gerçekleştirdiklerine değinen Başkan, rakamın güncellenmesi gerektiğini bildirdiklerini, Vedat Bilgin’in de bu talebi not aldığını dile getirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.