Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yayla Enerji Akbük Kanalizasyon İnşaatı Hakkında Açıklama Yaptı

Yayla Enerji, Akbük( Aydın) kanalizasyon inşaatı işinin tasfiye geçici kabul işlemleri hakkında açıklama yaparken hisseler bir ayın yükseğinde.
Yayla Enerji Akbük Kanalizasyon İnşaatı Hakkında Açıklama Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Ticaret Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) İller Bankası İzmir Bölge Müdürlüğü Akbük( Aydın) kanalizasyon inşaatı işinin tasfiye geçici kabul işlemleri hakkında açıklamada bulundu.

Akbük(Aydın) kanalizasyon inşaatında gerçekleşme oranı yüzde 114‘e gelinen yapım işinin; İller Bankası Genel Müdürlüğü’nün 18.10.2021 tarih ve 94343 sayılı makam oluru ile işe ait sözleşmenin 27/1.maddesi ile sözleşme eki Yapım İşleri Şartnamesi 47/9. Maddesinde yer alan hükümler gereğince tasfiye edilmesi uygun görüldü.

İşe ait tasfiye geçici kabulü işlemlerinin 08-09 Aralık 2021 tarihlerinde yapılacağı bilgisi verildi.
Yayla Enerji Hisse 2 Aralık
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Açıklamanın geldiği dakikalarda hisseler 3,26 Türk lirasından alıcı buldu. Dün en son 3,12 Türk lirasında kapanış yapan YAYLA kodlu hisse senetleri, bugünkü seansa 3,15
TL ile yüksek başladı. Açılıştan hemen sonra 3,37 Türk lirasına çıkan hisseler, buradan sonra hafif gerilese de en düşük 3,21 TL oldu.

TSİ 15.23’te yüzde 1,2 artıda fiyatlanırken 3,21 – 3,30 TL aralığında hareket etti.

Gün içi yüksek seviye 1 Kasım sonrası en güçlü değer oldu. Son verilere göre haftalık bazda yüzde 5 değer kazanan Yayla hisseleri, aylık bazda yüzde 2,50 değerlendi. Yıllık bazda ise yüzde 14 düşüşle negatif bölgede kaldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.