Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile 3,4 Milyar TL Tasarruf Sağlandı

Bakan Uraloğlu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile 3 milyar 455 milyon lira tasarruf sağlandığını söyledi. Detaylar haberde...
Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile 3,4 Milyar TL Tasarruf Sağlandı
HABER GİRİŞ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne yönelik açıklamada bulundu. Köprünün çevre dostu olması özelliğiyle ön plana çıktığını belirtti.

Bakan Uraloğlu, İstanbul trafiğinin çok önemli oranda rahatlatıldığını vurguladı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile sağlanan tasarruf hakkında konuşan Bakan Uraloğlu, zamandan 3,3 milyar lira, yakıttan ise 155 milyon lira olmak üzere toplam 3 milyar 455 milyon lira tasarruf sağlandığını belirtti.

Bakan Uraloğlu, böylece 18 bin ton karbon emisyonu azaltıldığını kaydetti. Köprünün modern tasarım, estetik yapısı ve mühendislik teknikleriyle inşa edildiğini belirterek, “Ülkemizin sembol projelerinden biri olarak öne çıktı. Köprü, yoğun ve sürekli bir ulaşım akışına hizmet ediyor.” dedi.

Köprünün özellikleri hakkında konuşan Uraloğlu, “1408 metrelik ana açıklığa sahip Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün toplam boyu, kenar açıklıklarıyla birlikte 2 bin 164 metreye ulaştı. 59 metre genişliğe sahip ve dünyanın üzerinden demir yolu geçecek şekilde projelendirilen en uzun köprüsü.” diyerek konuştu.

GCM Yatırım Banner

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.