Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımlar Türkiye’yi Bölgesel Merkez Yaptı

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Dağlıoğlu, ülkenin yabancı yatırımcı çekme noktasında avantajlı olduğunu söyledi. Detaylar haberde...
Yatırımlar Türkiye’yi Bölgesel Merkez Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanlığı’nca organize edilen ve Katar’da düzenlenen Türkiye Yüzyılı Yatırım Resepsiyonu’na Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanında Burak Dağlıoğlu katıldı. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Dağlıoğlu, Türkiye’nin yatırım serüveni hakkında konuştu.

Başkan Dağlıoğlu, Türkiye Yüzyılı resepsiyonlarına Londra’da başladıklarını hatırlatarak programlara Körfez Bölgesi ile devam ettiklerini söyledi.

Programlar kapsamında amacın Türkiye’yi yatırım yapılabilir bir ülke olarak yatırımcılara tekrar hatırlatmak ve yatırımlarından daha fazla pay almak olduğunu bildirdi.

Dağlıoğlu, Katar’dan Türkiye’ye yapılacak yatırımların finans, altyapı, teknoloji ve turizm sektörüyle ilgili alanlar ile imalat sanayinde olduğunu kaydetti.

Türkiye’de 200’ün üzerinde Katar sermayeli şirketin faaliyet gösterdiğini belirterek toplam yatırımın 3 milyar doların üzerinde olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

Türkiye Bölgesel Bir Merkez Halinde

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Dağlıoğlu, yabancı yatırımcıyı çekme noktasında Türkiye’nin güçlü ve avantajlı olduğu alanlar olduğunu bildirdi.

Söz konusu alanlar hakkında konuşan Dağlıoğlu şu açıklamada bulundu:

“Ülkemizin sağladığı güçlü altyapı, üst yapı sayesinde, çevre ülkelere lojistik erişilebilirlik sayesinde, ülkede yaptığımız enerji, altyapı, hastane, eğitim, dijital altyapı gibi yatırımlar sayesinde Türkiye artık bölgesel bir merkez haline gelmiş durumda.”

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.