Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcıya Şok! Lot Artışı Beklerken Yüzde 55 Düşüş Geldi

Gübre Fabrikaları T.A.Ş. hisselerinde düşüşler can yakmaya devam ediyor. 100 lotu olan yatırımcılar 400 lot beklerken, yıllık primde eksi yazan tabloyla karşılaştı.
Yatırımcıya Şok! Lot Artışı Beklerken Yüzde 55 Düşüş Geldi
HABER GİRİŞ

Geçen yılın Haziran ayında bedelsiz sermaye artırımı kararı alan ve yüzde 300 oranındaki artışla sermayesini 1.336.000.000 TL’ye yükseltmek için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunan Gübre Fabrikaları T.A.Ş. için işler iyiye gitmiyor.

Yüzde 300 bedelsiz sermaye artışına SPK’dan onay çıkmayan GUBRF kodlu hisselerde düşüş derinleşmeye başladı.

GUBRF yatırımcıları ellerindeki payların artmasını beklerken yüzde 50’yi aşan düşüşlere şahit oldu. Şubat ayındaki tavan performansından sonra kâr satışlarına sahne olan hisselerde yıllık prim eksiye düştü.

Gübretaş Hisse 04.04.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu yıl 221 lira seviyesine kadar yükselen GUBRF, 134 lira seviyelerini gördü. Geçen ayın sonunda Bank of America’nın (BofA) 100 milyon lirayı aşan satışıyla karşılaştıktan sonra aylık düşüşü yüzde 20’yi aştı. Haftalık yüzde 10 eksi yazan hisseler yazım anında sınırlı bir artışla 149,2 liradan kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın