Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcıya Kaybettiren Hisseler Anlaşmayla Tavan Yaptı!

Boru şirketinin düşen hisselerine doping etkisi yaratacak milyonluk anlaşma yapıldı. Hisseler anlaşma ile tavan yaptı. Detaylar haberde...
Yatırımcıya Kaybettiren Hisseler Anlaşmayla Tavan Yaptı!
HABER GİRİŞ

Geçen yıl halka arz olan ve hisselerindeki hareketlilik çok konuşulan Kuzey Boru A.Ş, yeni yatırımlarını ve iş sözleşmelerini duyurmaya devam ediyor. Şirket, haftanın üçüncü gününde ciro ve karlılığa olumlu etki yapacak yeni sözleşmesini duyurdu.

Şirket, dün 73 milyon 383 bin 849 TL’lik yeni satış sözleşmesini açıkladı.

Milyonluk sözleşmenin yurt içinde yerleşik bir firma ile yapıldığı not edildi. Söz konusu işin koruge boru alımı konusunda olduğu not edildi. Yapılan sözleşmelerin 2024 yılı satış hedefindeki etkisinin yüzde 1,60 olduğu bildirildi.

Kuzey Boru Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

4 haftadır kırmızıları yakan şirketin (KBORU) hisseleri milyonluk anlaşma ile hareketlendi. Bugün açılışı 108,20 TL’den yapan hisseler anlaşma duyurusu sonrasında tavan yaptı.

Yüzde 9,89 yükselen hisseler 119 TL’ye tırmandı.

GCM Yatırım Banner

Haftaya kötü bir başlangıç yapan KBORU hisseleri, anlaşma ile yeşilleri yaktı. Hisseler yeni haftanın ilk gününde açılışı 114,7 TL’den yapmıştı. Dün kapanışı 108 TL seviyesinden yaptı.

KBORU hisseleri yatırımcıya aylık bazda yüzde 35,78, haftalık bazda yüzde 3’e yakın kaybettirdi. Şirket geçen hafta KDV’siz ithalat hakkı avantajlarından yararlanmak amacıyla 4 bin ton hammadde alımı ve 8 milyon dolar ihracat taahhütlü işlemlere başladığını duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.