Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcısını Üzen Halka Arzdan Avrupa Pazarında Büyüme Atağı!

Borsada KARSN koduyla işlem gören Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş., bugünkü KAP bildiriminde yurt dışı sözleşmesini duyurdu. Detaylar haberin devamında;
Yatırımcısını Üzen Halka Arzdan Avrupa Pazarında Büyüme Atağı!
HABER GİRİŞ

1981 yılından bu yana yüzde 100 yerel sermaye ile ticari araç üretimi gerçekleştiren Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş., bugünkü Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde yeni sözleşmesi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da KARSN koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, yurt dışına Otonom e-ATAK satışı için gerçekleştirilen sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, Karsan Otomotiv ile Hollanda Rotterdam Belediyesi‘nin, havaalanı ile şehir içi transfer işlemlerine yönelik iki adet 8 metre Otonom e-ATAK araç satışı için sözleşme imzaladığı bilgisi verildi.

Otonom e-ATAK araçlarının teslimatının 2024 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmesinin planlandığı ifade edildi.

Şirketin, Avrupa pazarındaki varlığını artırma, otonom ve elektrikli araçlar ile toplu taşıma sorunlarına çözüm ortağı olmaya yönelik çalışmalarına devam ettiğine vurgu yapıldı.

GCM Yatırım Banner

Toplu ulaşımda geleceğin yakıtı olarak nitelendirilen hidrojen yakıtlı modeli e-ATA Hydrogen’i geçen hafta ilk kez Gaziantep’te gerçekleştirilen deneme sürüşü organizasyonuyla tanıtan şirket, Aralık ayındaki bir diğer KAP bildiriminde İtalya pazarı hamlesini duyurmuştu.

Bildirimde, Consip S.P.A (İtalya Merkezi Satınalma Ofisi) ile imzalanan sözleşme kapsamında toplamda 104 araçlık, yaklaşık 44.2 milyon Euro bedelli siparişler alındığı belirtilmişti.

KARSN Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,45 değer kazanarak 9.193,69 puandan tamamlarken KARSN hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi.

Şirket hisseleri, günlük yüzde 2,15‘lik çıkışla 10 TL‘ye yükseliş gösterdi.

KARSN Fiyatı Bugün Yükseliş Gösterdi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Karsan Otomotiv hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 5,5 ve yüzde 18,5 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.