Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcısını Üzen Gıda Devinin Kredi Notu Geldi

Geçen yıl halka arzında büyük beklenti yaratan ve gelinen noktada kırmızı mumlardan sıyrılamayan Yayla Agro Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kredi notu paylaşıldı.
Yatırımcısını Üzen Gıda Devinin Kredi Notu Geldi
HABER GİRİŞ

JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Yayla Agro Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kredi derecelendirmesi hakkında bildirim paylaştı.

Açıklamada, geçen yıl güçlü gelir rakamları yakalayan ve faiz, amortisman ve vergi öncesi kârlılık (FAVÖK) yaratma kapasitesiyle ihracat hacmini yukarıya taşıyan Yayla Agro Gıda’nın sağlam kaldıraç göstergelerine vurgu yapıldı.

Nakit varlık konusunda elinin güçlü oluşu ve varlık gösterdiği pazarlardaki güçlü marka değeri ve tarihiyle aldığı yatırım teşviki ve vergi avantajlarına dikkat çekildi.

Bunun yanında jeopolitik risklerden kaynaklı gıda sektöründe yaşanan kriz ortamları ve sıkılaşma adımları da hesaba katıldığında şirketin kredi notunun stabil kaldığı açıklandı. Şirketin tüm not ve görünümleri şöyle oldu:

Yayla Gıda Kredi Notu
Kaynak: KAP

Geçen yıl Mayıs ayında 12,50 TL’den halka arz olan ve YYLGD koduyla işlem gören şirket hisseleri son günlerde borsada iyi anlar yaşamadı. Yılbaşından bu yana yüzde 26’ya yakın düşüş yaşayan hisseler son hafta yüzde 11’in üzerinde düştü. Bugünü de negatif bölgede kapatarak 13,14 TL seviyesinden kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.