Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcısına Yüzde 625 Kazandıran Şirketten Yeni Anlaşma

Yatırımcılarına yüksek kazançlar sağlayan Mia Teknoloji bugün KAP üzerinden yeni iş ilişkisi hakkında bilgi verdi. Detaylar haberin içerisinde;
Yatırımcısına Yüzde 625 Kazandıran Şirketten Yeni Anlaşma
HABER GİRİŞ

Bedelsiz bölünme kararının ardından derin kayıplar yaşayan son dönemde ise kaydettiği yükselişle dikkat çeken Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkini duyurdu.

Hissesi aylık bazda yüzde 44,96 yükselen Mia Tekonoloji KAP bildirisinde, imzaladığı hastane bilgi yönetim sistemi anlaşması hakkında detay verdi.

Mia Teknoloji, Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ile 2024 yılı için 1 yıl süre ile “Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Bakım, Güncelleme, Geliştirme Hizmet Alımı Sözleşmesi” imzaladığını kaydetti.

Söz konusu anlaşmanın, Katma Değer Vergisi (KDV) dahil 4 milyon 716 bin lira bedel ile imzalandığının bilgisi verildi.

Paratic Piyasalar Mia Teknoloji Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul’da MIATK koduyla işlem gören şirket hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 625,69 oranında kazanç sağladı.

GCM Yatırım Banner

20 Kasım 2023’te yüzde 1200 bedelsiz sermaye artırımına giden hisse, bölünmenin ardından imzaladığı sözleşmelere rağmen büyük değer kaybı yaşadı.

Yatırımcının gözde hisselerinden olan MIATK haftalık bazda yüzde 43,74 oranında yükseldi. Hisse bugün TSİ 17.40 itibarıyla yüzde 9,92 oranında yükselerek 54,65 lirayı test etti. 1 yıllık süreç içerisinde hisse en yüksek 69,93 lirayı, en düşük ise 6,52 lirayı gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.