Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcısına Yüzde 600 Kazandıran Şirket Sermaye Artışına Gidiyor

Yatırımcısına yıllık yüzde 600'ün üzerinde kazanç sunan Marka Yatırım Holding A.Ş.’den sermaye artırımına ilişkin açıklama geldi. Şirket, SPK başvurusunun içeriğini paylaştı.
Yatırımcısına Yüzde 600 Kazandıran Şirket Sermaye Artışına Gidiyor
HABER GİRİŞ

Finanstan medyaya, gıda ve kozmetik sektörüne kadar pek çok alanda varlık gösteren Marka Yatırım Holding A.Ş.’den Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden sermaye artırımı işlemlerine dair bildirim geldi.

Şirket, 11 Aralık 2023 tarihinde yaptığı yönetim kurulu toplantısından çıkan sonuca atıf yaparak, Marka Yatırım’ın 100 milyon TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanındaki, her biri 1,00 TL nominal değerli paylardan oluşan ve toplam 20.990.000 TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin, nominal değerli payların toplam satış hasılatı 67.000.000 TL olacak şekilde artırılacağını kaydetti.

Söz konusu artırımda şirketin mevcut ortaklarının rüçhan haklarının tamamen kısıtlanacağı ve hesaplamanın Borsa İstanbul A.Ş.’nin toptan alış satış işlemlerine ilişkin prosedürü gereği satış fiyatına göre yapılıp, toplam nominal sermaye tutarınca artırıma gidileceği bildirildi.

Marka Yatırım’ın sermaye artırımına katılma taahhüdünde bulunan Tarık Turgut’un bildirdiği 46.010.000 TL’nin, nominal değerin altına düşmemek şartıyla pay adet ve tutarının artırılmasına karar verildiği de açıklandı.

Bu kapsamda ihraç edilecek payların hepsinin Borsa İstanbul’da işlem görecek şekilde pay olarak ihraç edilmesi ve Turgut’a tahsis edilmesi kararının alındığı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Yönetim kurulunca alınan sermaye artırımına ilişkin kararlar için bugün Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunulduğu duyuruldu.

Marka Yatırım Hisse 12.12.2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada MARKA koduyla işlem gören şirket hisseleri yıllık yüzde 625 oranında kazanca işaret etti. Savaş gündemiyle düşüşü derinleşen borsanın tutunduğu kırmızı mumlarda aylık yüzde 5 kayıp yaşayan hisseler bugün de negatif bölgede yerini aldı. TSİ 15.34 itibarıyla yüzde 6’ya yakın düşen MARKA, 33 liradan kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.