Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcısına Kaybettiren OFSYM 2024 Hedefini Açıkladı

Ofis Yem Gıda Sanayi bugün KAP üzerinden 2024 yılında gerçekleştirmeyi planladığı deneme üretimine ilişkin detay verdi. Ayrıntılar haberin içerisinde;
Yatırımcısına Kaybettiren OFSYM 2024 Hedefini Açıkladı
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bugün Ofis Yem Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. (OFSYM) Adana Yatırım Projesi hakkında bildiri paylaştı. Şirket, Adana ilindeki devam etmekte olan fabrika yatırımına ilişkin detay verdi.

Şirketin fabrika yatırımında saha betonu hariç betonarme imalatları, çelik konstrüksiyon üretim binası ve makine montajı gibi kritik aşamaların büyük ölçüde tamamlandığına işaret edildi.

Fabrikanın temel altyapısı sağlam bir şekilde oluşturulduğu belirtilerek, elektrik altyapı malzemelerinin kısmen sahaya indirilerek elektrik/elektronik tesisatı yapımında ön hazırlığa başlandığı vurgulandı.

Borsa İstanbul’da OFSYM kodlu şirket hissesi, pay başına 27,20 liradan 16 Ağustos’ta işlem görmeye başlamıştı. İşleme başladığı günden bu yana en yüksek 113 lirayı gören hisse aylık yüzde 19,06, haftalık ise yüzde 13,88 oranında kaybettirdi.

OFSYM hissesi bugün TSİ 17.55 itibarıyla yüzde 5,63 düşerek 46,1 lira seviyesini test etti.

GCM Yatırım Banner
Paratic Piyasalar Ofis Yem Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Bölgesel etkiler kaynaklı mücbir sebeplere dikkat çekilen KAP bildirisinde, genel projede tamamlanma oranının yüzde 80’e ulaştığının altı çizildi.

Söz konusu fabrikadaki tahmini deneme üretiminin 2024 yılı birinci çeyrek sonu itibarıyla başlanmasının planlandığı bilgisi verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın