Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcısına Haftalık Yüzde 47 Kazandıran Hisseye Tedbir!

1 Aralık’ta KAP üzerinden açıklama yapan Borsa İstanbul, BRMEN, SELGD, BSOKE, HEDEF ve VBTYZ payları için tedbir kararı alındığını duyurdu. İşte detaylar;
Yatırımcısına Haftalık Yüzde 47 Kazandıran Hisseye Tedbir!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırımcılar için hisse hareketlerinde risk gördüğü şirketler için tedbir kararı aldığını duyurdu. 1 Aralık’ta Birlik Mensucat (BRMEN), Selva Gıda (SELVA) ve Selçuk Gıda, (SELGD), Batı Söke Un (BSOKE), Hedef Holding (HEDEF) ve VBT Yazılım’a (VBTYZ) yönelik açıklama yapıldı.

BRMEN ve SELGD paylarının 04.12.2023 tarihli işlemlerden 03.01.2024 tarihli işlemlere kadar emir paketi tedbiri ile işlem göreceği duyuruldu.

BSOKE, HEDEF ve VBTYZ paylarının ise 04.12.2023’ten 03.01.2024’e kadar kredili işlemlere konu edilemeyeceği aktarıldı.

Jantsa Jant Sanayi (JANTS), Meka Beton Santralleri (MEKAG) ve Ege Endüstri (EGEEN) paylarında işlem yapan Selim Bayrak’a, 04.12.2023’ten itibaren 1 ay süreyle açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve internetten emir iletilmesinin kısıtlanması tedbirinin uygulanacağı açıklandı.

Tedbir uygulanan hisseler arasında kazanç oranlarıyla en fazla dikkat çeken SELGD ve BSOKE oldu. SELGD, 1 Aralık’ta kapanışını yüzde 10 artışla 16,5 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 47, aylık yüzde 45 oranında artış görüldü. Günü 15 TL’den tamamlayan BSOKE ise aylık yüzde 52, yıllık yüzde 202 yükseldi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın