Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcının Sevdiği Enerji Şirketinden Yeni Proje Hamlesi

Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret bugün KAP üzerinden yeni depolamalı güneş enerjisi santrali projesi yatırımına ilişkin açıklamada bulundu. İşte detaylar;
Yatırımcının Sevdiği Enerji Şirketinden Yeni Proje Hamlesi
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret (ALFAS), depolamalı güneş enerjisi santrali (GES) projesi yatırımı başlıklı bir bildiride bulundu. Şirket, Elektik İnşaat Enerji Üretim AŞ ve Eyüp Taymur arasında depolamalı GES projelerinin geliştirilmesine yönelik sözleşme imzalandığını açıkladı.

Sözleşmesi imzalanan projelerin toplam büyüklüğünün 94 MW olduğu belirtilirken, proje geliştirme sürecinin 12 ay içerisinde sonuçlandırılmasının planlandığına işaret edildi.

ALFAS koduyla işlem gören hisse bugün TSİ 11.58 itibarıyla yüzde 2,09 düşerek 122,5 liradan işlem gördü. Hisse yatırımcısına haftalık bazda yaklaşık yüzde 2 kazandırırken, aylık bazda yüzde 10,59 kaybettirdi.

Alfa Solar Enerji Paratic Piyasalar Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

KAP bildirisinde, söz konusu projelerin 2025 yılının ikinci çeyreğinde devreye alınmasının hedeflendiğinin altı çizildi.

ALFAS’ın projelerde yatırımcı olarak rol alacağı bildirilirken, geliştirilecek projelere yüzde 80 oranında iştirak edeceği paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Kalan yüzde 20’lik sermaye payınınsa Ankara merkezli Partner Elektronik Güç Sistemleri A.Ş. firmasına ait olacağı vurgulandı. Projelere ilişkin gelişmelerin KAP üzerinden duyurulacağına dikkat çekildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın