Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcının Gözde Halka Arzından Ciroyu Artıracak Hamle Geldi!

Hisseleri bugün değer kazanan Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP bildiriminde yeni distribütörlük anlaşması imzalandığını duyurdu. Detaylar;
Yatırımcının Gözde Halka Arzından Ciroyu Artıracak Hamle Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kırma eleme, madencilik ekipmanları ve tesisleri, beton mikserleri ve beton santralleri alanında geniş ürün gamına sahip olan Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den şirket cirosunu ve karlılığını olumlu etkileyecek yeni bir hamle geldi.

Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni bayilik (distribütörlük) sözleşmesine ilişkin bilgilendirmede bulunuldu.

Açıklamada, yüzde 100 şirket payına sahip olunan bağlı ortaklık Meka İthalat İhracat Pazarlama ve Ticaret A.Ş. ile yurt dışındaki yerleşik bir şirket arasında Kuzey Amerika pazarında kırma eleme tesisi satışı konusunda bayilik sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

Söz konusu bayilik sözleşmesi kapsamında satışa konu olacak ürünlerin üretiminin ve tedarikinin şirket tarafından karşılanacağı ifade edildi.

Sözleşmenin, aynı şartlarla uzatılabilmek üzere en az 1 yıl süreyle geçerli olacağı bilgisi de verildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, dün ciro ve karlılığını olumlu etkileyecek bir diğer KAP bildiriminde daha bulunmuş ve yurt içi yerleşik bir alıcıyla beton santrallerinin üretim ve satışına yönelik 2 milyon 100 bin euroluk sözleşme imzalandığını duyurmuştu.

MEKAG’dan Bugün Göz Dolduran Grafik

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 3,7’lik artışla 7.813 puandan tamamlarken MEKAG koduyla işlem gören Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hisseleri, haftanın dördüncü işlem gününü yükselişle tamamladı.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 6’lık yükselişle 69 TL seviyesine çıktı.

MEKAG Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

MEKAG’ın haftalık ve aylık grafiğe bakıldığında ise yatırımcısına sırasıyla yüzde 1,3 ve yüzde 8,2 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın