Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcı Şaşkın: Şirket Hissesi İşleme Kapatıldı

Borsa İstanbul'da mali tablolarını göndermeyen enerji şirketinin işlemlerinin durdurulduğu açıklandı. İşlem durdurma kararına ilişkin detaylar haberde;
Yatırımcı Şaşkın: Şirket Hissesi İşleme Kapatıldı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da CASA koduyla işlem gören Casa Emtia Petrol Kimyevi ve Türevleri Sanayi Ticaret A.Ş.’nin bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden pay sırasının işleme kapatıldığı açıklandı. CASA’nın finansal tablolarını göndermediği için işlemlerinin durdurulduğu bildirildi.

Casa Emtia Petrol ve Kimyevi Türevleri’nin mali tablolarını son gönderme tarihine kadar göndermediğine dikkat çekildi. Bu sebepten Borsa İstanbul’da CASA işlemlerinin geçici olarak durdurulduğunun altı çizildi.

KAP bildirisinde, “CASA.E pay sırası ilgili şirketin finansal tablolarının son gönderim tarihi itibariyle Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilmemiş olması sebebiyle geçici olarak işleme kapatılmıştır.” ifadeleri yer aldı.

Şirket Eylül ayı sonunda KAP üzerinden, Yönetim Kurulu kararıyla yüzde 1000 oranında bedelsiz artırımı yapacağını duyurmuştu.

Söz konusu kapsamda CASA, 4.900.000 TL olan ödenmiş sermayenin 1.284.202 TL’sini geçmiş yıl kârlarından, 47.715.798 TL’sini ise kârdan ayrılmış kısıtlanmış yedeklerden karşılayarak sermayesini 49.000.000 TL’ye yükseltecekti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.