Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcı Radarındaki Borsa Devinden Milyon Dolarlık Anlaşma!

Türkiye’nin önde gelen mühendislik şirketlerinden Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş., KAP bildiriminde büyük çaplı sözleşmesini duyurdu. Detaylar;
Yatırımcı Radarındaki Borsa Devinden Milyon Dolarlık Anlaşma!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Enerji ve teknoloji sektörlerine katma değerli ürün ve servisler sunan mühendislik şirketi Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş., son dönemde sayısını artırdığı büyük çaplı iş ilişkilerine bir yenisini eklediğini duyurdu.

KONTR Yeni Sözleşme Açıkladı

Borsa İstanbul’da KONTR koduyla işlem görmekte olan mühendislik devi, bugün yaptığı Kamuyu Aydınlatma Platformu bildiriminde sözleşme imzalanması hakkında bilgilendirmede bulundu.

Kısa süre önce, yabancı bir müşteri ile yurt dışında yüksek gerilim trafo merkezi yapımı için 14,1 milyon dolar tutarında sözleşme imzaladığını açıklayan şirket, bugünkü KAP açıklamasında bağlı ortaklığınca yeni bir yüksek gerilim işi için sözleşme imzalandığını bildirdi.

Açıklamada, şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Kontrolmatik Technologies Orta Asya FC LLC ile yurt dışı bir müşterisi arasında 220 kV yüksek gerilim kapsamında sözleşme imzalandığı belirtildi.

4,2 milyon tutarındaki sözleşmenin bugün itibarıyla imzalandığı belirtilirken sözleşme bedelinin güncel kurla vergiler hariç toplam 120.834.000 Türk Lirası olduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine etkisinin olumlu olacağı bildirildi.

2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu 9 Kasım 2023 tarihinde KAP üzerinden paylaşan şirketin, yılın ilk dokuz aylık sürecindeki net karı, önceki dokuz aylık döneme göre yüzde 183 artmıştı.

2023 yılı üçüncü çeyrek döneminde çeyreklik karı 251.743.094 TL olan şirketin, geçen yılın aynı dönemine göre çeyreklik karı ise yüzde 234 oranında yükseliş göstermişti.

KONTR Hisseleri Ne Durumda?

KONTR hisseleri, haftanın son işlem gününü yüzde 0,4’lük düşüşle 266,7 TL seviyesinde kapattı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, yatırımcılarına haftalıkta yüzde 0,6 getiri sağlarken, aylıkta ise yüzde 4,7 oranında kırmızı yakmış durumda. KONTR’ye yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 26,5 oranında kazanç sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.