Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcı Merakla Bekliyordu! Teknoloji Hissesi İşlem Görmeye Başladı

Borsa haftanın ikinci gününe yükseliş seyrinde başlarken, yatırımcının merakla beklediği Onur Yüksek Teknoloji hisseleri işlem görmeye başladı. Detaylar haberde....
Yatırımcı Merakla Bekliyordu! Teknoloji Hissesi İşlem Görmeye Başladı
HABER GİRİŞ

Geçen hafta rekor kırdıktan sonra yeni haftanın ilk gününde kırmızı mumları yakan BIST 100 endeksi bugün açılışı 10 bin 678 puandan yaptı. Bu ay halka arz olan ve geçen hafta halka arz sonuçları açıklanan Onur Yüksek Teknoloji (ONRYT) ise bugün işlem görmeye başladı.

Halka arz büyüklüğü 976 milyon 645 bin lira olan Onur Yüksek Teknoloji, pay başına 49,50 TL’den halka arz olmuştu.

Şirketin halka arz büyüklüğünün 1,5 katı talep gelmişti.

Bugün ONRYT hisseleri işlem görmeye başladı. Hisseler yüzde 10 yükseliş ile işlem görmeye başladı.

Halka arz sonuçlarına göre hisselerin yüzde 99,01’i yurt içi bireysel, yüzde 0,72’si yurt içi kurumsal, yüzde 0,24’ü yurt dışı bireysel ve yüzde 0,04’ü yurt dışı kurumsal yatırımcılara dağıtılmıştı.
Yatırımcılara 12 lot dağıtırım gerçekleşmişti.

GCM Yatırım Banner

Borsa İstanbul tarafından yapılan bildirimde şirketin hisselerinin BIST Tüm-100, BIST Ana, BIST Halka Arz, BIST Teknoloji, BIST Teknoloji Ağırlık Sınırlamalı, BIST Katılım Tüm ve BIST Ankara endeksleri kapsamında dahil edileceği paylaşılmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.