Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcı İlgisinin Arttığı Bu Hisse Yüzde 1300 Kazandırdı

Borsada dalgalı günler yaşanırken, borsaya yeni girenler, yatırımcıların ilgisinin en çok arttığı hisseleri merak ediyor. İşte onlardan bazıları...
Yatırımcı İlgisinin Arttığı Bu Hisse Yüzde 1300 Kazandırdı
HABER GİRİŞ

Yatırımcılar hisse seçimi yaparken, şirketi bilançosu, fiyat kazanç oranı, piyasa defter değeri ve yatırımları olmak üzere birçok faktörü birden değerlendirir. Bunların yanında hem yerel hem de küresel gelişmeleri takip ederek, sektörel bazlı yaklaşımda bulunuyorlar.

Yatırımların daha çok arttığı ve çağa yön veren sektörler genellikle yatırımcıların ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Bunun yanında Şubat ayında yaşadığımız deprem sonrasında, yıkılan kentlerin yeniden inşası da ilgili sektörlerin ön plana çıkmasını sağlıyor. Son dönemde yatırımcının ilgisinin arttığı şirketler arasında teknoloji, çimento, otomotiv ve gıda gibi sektörler yer alıyor.

Yatırımcılar bir hisseyi alırken, yukarıda saydığımız faktörlerin yanında fiyatını ve işlem adedini, bir diğer deyişle işlem hacmini takip eder. İşlem hacminin yüksek olması, o hisseye ilginin de arttığı anlamına geliyor.

Mia Teknoloji Hisseleri Yüksek Kazanç Sundu

Mia Teknoloji Hisseleri Yüksek Kazanç Sundu
Kaynak: Paratic Piyasalar

Son dönemde yatırımcıların en çok tercih ettiği şirketlerden birisi Mia Teknoloji (MIATK). Şirket hissesi, saat 16.07 itibarıyla yüzde 7,38 artışla 887,4 liradan işlem görüyor. 31 Ekim seansında işlem adedinde yüzde 17,85 oranında artış oldu.

GCM Yatırım Banner

Hisseler gün içinde 909,1 lira ile rekor tazeledi. Son dönemde yaptığı ataklar ile yatırımcısını mutlu etmeye devam ediyor. Şirket hisseleri sadece son bir haftalık işlem döneminde yüzde 40, bir ayda yüzde 7 kazandırdı. Bir yılda sunduğu getiri oranı ise yüzde 1304 ile hatrı sayılır derecede yüksek bir oranı işaret ediyor.

İşlem adedi yüzde 88,63 artan İş Yatırım (ISMEN), yüzde 4 ekside 42,4 liradan işlem görüyor. Haftalık bazda yüzde 8, aylık yüzde 4 ve yıllık yüzde 446 artış gösterdi.

BIST 50 endeksinde yer alan ve zirveden yüzde 73’ten fazla uzakta olan Çan2 Termik (CANTE), hisselerinde işlem adedindeki artış oranı yüzde 327’den fazla. An itibarıyla yüzde 4 kayıpla seyreden hissede haftalık, aylık ve yıllık dönemlerde değişim oranı negatifi işaret ediyor.

Yatırımcı ilgisinin arttığı diğer hisseler arasında Oyak Çimento (OYAKC), Otokar (OTKAR), Kayseri Şeker (KAYSE), Europen Endüstri (EUREN), İş GMYO (ISGYO) ve Konya Çimento (KONYA) yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.