Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırım Teşvik Belgesi ile CUSAN Payları Tavana Koştu

Çuhadaroğlu Metal bugün KAP üzerinden aldığı yatırım teşvik belgesini duyurarak hisse değerini artırdı. Detaylar haberin içerisinde;
Yatırım Teşvik Belgesi ile CUSAN Payları Tavana Koştu
HABER GİRİŞ

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. (CUSAN) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Yatırım Teşvik Belgesi Alımı Hakkında bildiri paylaştı. Şirket, yatırım teşvik belgesi alımıyla ilgili bilgilendirme metninde Kırklareli ili Lüleburgaz ilçesinde bir proje için girişimde bulunduğunu açıkladı.

Çuhadaroğlu Metal KAP bildirisinde; Evrensekiz/Kırcaali mahallesinde bulunan 300 ada 92 parsel ve 343 ada 1 parselde bir alüminyum doğrama ve muhtelif alüminyum profil üretimi, ısı izolasyonlu alüminyum profil üretimi, muhtelif alüminyum biyet üretimi ve elektrostatik-anotlama tesisini içeren bir proje planladığına işaret etti.

Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 23 Şubat 2024 tarihli 565167 sayılı belge ile söz konusu projeyi hayata geçirmek için 2 milyar 713 milyon 680 bin 92 lira tutarında ve 3 yıl süreli yatırım teşvik belgesi aldığını duyurdu.

Paratic Piyasalar Çuhadaroğlu Metal Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul’da CUSAN koduyla işlem gören şirket hissesi bugün TSİ 14.42 itibarıyla yüzde 9,94 artışla 27,22 lirayla tavan fiyattan işlem gördü.

Şirket hissesi aldığı yatırım teşvik belgesi duyurusuyla tavana koşarken yatırımcısına yıllık bazda yüzde 51,81 oranında getiri sağladı. Hisse aylık yüzde 29 yükseliş gösterirken, haftalık yüzde 1,8 düştü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.