Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Yatırım Müjdesi Veren Tümosan’da Hisseler %3 Artıda

Tümosan Özel Endüstri Bölgesi statüsü için başvuru yapılmasına ve yeni yatırım taahhüt edilmesine karar verdi.
Yeni Yatırım Müjdesi Veren Tümosan’da Hisseler %3 Artıda
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tümosan Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. Konya ili, Selçuklu ilçesi, Dikilitaş Mahallesi, 22410 ada 15 numaralı parsele “Özel Endüstri Bölgesi” statüsü verilmesi için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na başvuru yapılmasına karar verdi.

Şirket açıklamasında, Endüstri Bölgeleri Yönetmeliği’nin 57/c maddesine göre 5 yıllık süre içerisinde 213 sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca Maliye Bakanlığınca belirlenecek yeniden değerleme oranına göre güncellenmek kaydıyla en az 758.000.000 TL yeni yatırım yapılacağının taahhüt edilmesine karar verildiği bildirildi.

Günü güçlü kazançlı geçiren Tümosan hisseleri, kamuoyu açıklamasının ardından artışını sürdürüyor.
Tümosan Hisse %3 Artış
Kaynak: Paratic Piyasalar

TMSN kodlu hisseler güne 20,54 liradan başlangıç yaptı. Piyasa işlemlerinin başlamasıyla birlikte yukarı yönlü hareketini hızlandırdı. 21,50 lira ile günün en yükseğini kaydeden hisseler, saat 15.37’de %3,12 artışla, 21,20 liradan işlem görüyor.

Hisseler dün 22 lirayı aşarak Nisan ayından bu yana en yüksek seviyeyi kaydetti. Bu seviyelerin ardından aylık bazda yatırımcısına sunduğu getiri miktarı %26, yıllık %44’e yükseldi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.