Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırım Gurusu Türkiye’yi Övdü! Fırsat Zamanı

ABD'li yatırımcı Jim Rogers, Türkiye ekonomisine dair önemli değerlendirmelerde bulunarak dikkatleri üzerine çekti. Detaylar haberin içerisinde;
Yatırım Gurusu Türkiye’yi Övdü! Fırsat Zamanı
HABER GİRİŞ

Uluslararası piyasalarda “yatırım gurusu” olarak tanınan ABD’li yatırımcı Jim Rogers, Türkiye ekonomisine dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Rogers, hayatının farklı dönemlerinde birkaç kez Türk varlıklarına yatırım yaptığını ancak şu anda yatırımı olmadığını belirtti.

Uzun süredir Türk piyasasını takip etmediğini ifade eden ünlü yatırımcı, Türkiye’nin ekonomi politikalarında yaptığı değişikliklerin yabancı yatırımcıların ilgisini çekebileceğini söyledi.

Jim Rogers, Türkiye’nin ekonomi politikalarını değiştirmesiyle birlikte yabancı yatırımcıların geri döneceğini öngördüğünü ve bunun biraz zaman alacağını dile getirdi.

Türkiye’nin ekonomik olarak makul adımlar atmasıyla yatırımcıların geri geleceğini savunarak, Türkiye’nin doğru adımları atması durumunda çok iyi bir yatırım olacağına işaret etti.

Yatırımcıların, Türkiye’deki düzenlemeleri ve reformları yakından takip ettiğini vurgulayan Rogers, “Şimdi biliyorum ki Türkiye piyasasına yeniden bakmalıyım. Ben ve diğer yatırımcılar Türkiye piyasasına yeniden yatırım yapmaya başlamalı.” şeklinde konuştu.

GCM Yatırım Banner

Rogers, ABD Varlıklarından Uzaklaştı

ABD ve Çin piyasalarına dair de değerlendirmelerde bulunan Jim Rogers, ABD hisselerinin tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu ve daha fazla yükselebileceğini öngördü.

Ancak enflasyon ve faiz gibi sorunlar ortaya çıktığında hisselerden uzaklaşmanın mantıklı olduğunu ileri sürerek, kendisinin de bu nedenle ABD varlıklarından uzaklaştığını aktardı.

Öte yandan, büyük bir konut problemi yaşayan ve Covid-19 salgınının etkilerini hala atlatamayan Çin’de ise varlıkların oldukça ucuz olduğunu belirten Rogers, “Şu anda Çin ucuz, piyasa düşükte. Yüksektense düşük olan piyasaya bakmayı tercih ederim.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.