Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yataş’tan Temettü Kararı! BMSTL GES için Arazi Aldı

Borsa İstanbul’da işlem gören YATAS temettü kararını, BMSTL ise GES yatırımı için arazi satın aldığını duyurdu. İşte detaylar;
Yataş’tan Temettü Kararı! BMSTL GES için Arazi Aldı
HABER GİRİŞ

Yataş Yatak ve Yorgan Sanayi ve Ticaret (YATAS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yaparak kar payı dağıtımına yönelik bilgilendirme yaptı. Şirket, geçen yılın karından brüt 1,33 TL, net 1,20 TL nakit temettü ödenmesine karar verildiğini duyurdu.

Şirket 2021’de 256 milyon TL olan net karını 2022’de 514 milyon TL’ye yükseltmişti. YATAS, günlük yüzde 1,5 düşüşle 34,5 TL’den işlem görüyor.

BMS Birleşik Metal

Borsa İstanbul’da BMSTL koduyla işlem gören Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret, KAP üzerinden maddi duran varlık alımına yönelik açıklama yaptı.

Şirket duyurusunda üretim maliyetlerinin en önemli kalemi olan enerji tüketimini sürdürülebilir enerji kaynakları ile minimize ederek kendi elektriklerini üretebilir hale gelmek amacıyla lisanssız güneş enerjisi santrali (GES) kurulumunun ilk aşaması olan Kırşehir’de 147 bin metrekarelik arazinin 7 milyon TL’ye satın alındığını ifade etti.

2022’de 123 milyon TL net kar bildiren BMSTL günlük yüzde 1,6 yükselişle 41,2 TL’ye yükseldi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın