Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yaşlı ve Engelli Aylıkları Hak Sahiplerine Ulaştı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaşlı ve engelli vatandaşlara yönelik yapılan ödemelerin detaylarını paylaşarak açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Yaşlı ve Engelli Aylıkları Hak Sahiplerine Ulaştı
HABER GİRİŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Mayıs ayına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Göktaş, yaşlı ve engelli vatandaşlara yönelik yapılan ödemeler hakkında detayları paylaştı.

Bakanlık tarafından gerçekleştirilen işlemler neticesinde, Mayıs ayında toplamda 4,8 milyar lira tutarında yaşlı ve engelli aylıklarının hak sahiplerinin hesaplarına aktarıldığı belirtildi. Ödemelerin yaşlı aylığı olarak yaklaşık 2,6 milyar lira ve engelli aylığı olaraksa yaklaşık 2,2 milyar lirayla yapıldığı aktarıldı.

Göktaş yaptığı açıklamada, bu ödemelerin engelli ve yaşlı vatandaşların sosyal hayata tam katılımını sağlama amacı taşıdığını vurguladı.

Ayrıca bakanlık olarak bu kesimlerin eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata kadar her alanda desteklenmeye devam edileceğinin altını çizdi.

Bu çerçevede yapılan ödemelerin toplumun her kesimine eşit ve adil bir şekilde dağıtıldığını vurgulayan Bakan Göktaş, engelli ve yaşlı vatandaşların hayatlarını bağımsız bir şekilde sürdürebilmeleri için ellerinden gelen desteği sağlamaya devam edeceklerini belirtti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın