Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yarından İtibaren Sınır Yok! Bu Hisselerde Tedbir Kalkıyor

Haftaya hareketli bir başlangıç yapmaya hazırlanan Borsa İstanbul’da 10 hissenin işlem kısıdına son verilecek. Tedbir kararları kalkacak olan hisseler haberde;
Yarından İtibaren Sınır Yok! Bu Hisselerde Tedbir Kalkıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

20 Kasım Pazartesi günü, Borsa İstanbul’da hareketli geçebilecek kararlara işaret etti. Yarından itibaren dev şirketler temettü ve bedelsiz pay dağıtımına hazırlanırken, 10 hissenin ise üzerinden tedbirler kalkacak.

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından geçen ay Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında tedbir kararı alınan şirketlerin tek fiyat tedbiri, emir paketi açığa satış ve kredili işlem yasağı ve brüt takas gibi bazı işlem kısıtları yarınki seans itibarıyla sona erecek.

Yarından itibaren tedbir kararı olmadan işlem görecek hisseler arasında; Bosch Fren Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BFREN), Erbosan Erciyas Boru Sanayii ve Ticaret A.Ş. (ERBOS), Altın Yunus Çeşme Turistik Tesisler A.Ş. (AYCES), Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri A.Ş. (SNKRN), Milpa Ticari ve Sınai Ürünler Pazarlama ve Ticaret A.Ş. (MIPAZ), Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (POLTK), Avrasya Petrol ve Turistik Tesisler Yatırımlar A.Ş. (AVTUR), Ünlü Yatırım Holding A.Ş. (UNLU), Lider Faktoring A.Ş. (LIDFA) ve Kuştur Kuşadası Turizm Endüstri A.Ş. (KSTUR) yer alıyor.

Yarından itibaren BFREN ve ERBOS için açığa satış ve kredili işlem yasağı kalkacak. MIPAZ, POLTK ve LIDFA için brüt takas, açığa satış ve kredili işlem yasağı son bulacak.

AYCES, AVTUR, UNLU, KSTUR ve SNKRN için açığa satış ve kredili işlem yasağı, emir paketi ile brüt takas kısıdı olmayacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.