Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yarın İşleme Başlıyorlar! Halka Arzlardan Endeks Açıklaması

Halka arz serüveninin son maceraları olan Sur Tatil Evleri ve Kuzey Boru yarın borsada işlem görmeye başlayacak. Hisselerin gireceği endeksler açıklandı.
Yarın İşleme Başlıyorlar! Halka Arzlardan Endeks Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Halka arzlara ilgi artmaya devam ederken, talep toplama dönemleri biten şirketler yarın borsada işlem görmeye başlayacak. Sur Tatil Evleri ve Kuzey Boru’nun yarın itibarıyla (14.12.2023) borsada işlem görmeye başlayacağı duyurulurken, bugün hangi endekslerin içinde yer alacakları açıklandı.

Sur Tatil Evleri halka arzına 3,7 milyonu aşan katılım gelmişti ve 2,21 milyar liralık halka arz büyüklüğüne ulaşılmıştı. Kişi başına 10 lot dağıtılırken, hangi endekslere girdiği açıklandı. Dahil olduğu endekslerin hesaplamasında şirketin paylarının sayısı 167 milyon 500 bin olurken, fiili dolaşımdaki pay oranı yüzde 27 olarak dikkate alındı.

SURGY kodlu hisseler şu endekslerde yer alacak:
SURGY Girdiği Endeksler
Kaynak: KAP

Kuzey Boru halka arzına ise 3,4 milyon yatırımcı katıldı ve halka arz büyüklüğü 868 milyon 800 bin lira olarak gerçekleşti. Kişi başına 7 lot civarında dağıtım yapıldı. Dahil olduğu endekslerin hesaplamasında şirketin paylarının sayısı 100 milyon olurken, fiili dolaşımdaki pay oranı yüzde 24 olarak açıklandı.

KBORU kodlu hisseler şu endekslerde yer alacak:
KBORU Girdiği Endeksler
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

15 Aralık gününde ise Mega Metal borsada işlem görmeye başlayacak. Mega Metal halka arzına yaklaşık 4 milyon kişi katılmış ve kişi başı 12 – 13 lot dağıtım gerçekleşmişti.

Bugün ise Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı için talep toplanmaya başladı. Pay başına 55,08 liradan 100 milyon lot dağıtılacak. Rekor katılım beklenen halka arzın TAB Gıda sonrasında en büyük olması tahmin ediliyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.