Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yardım Malzemesi Taşıyan Gemiler Yarın İskenderun’da

Denizcilik Genel Müdürlüğü, deprem bölgesi için yardım malzemesi taşıyan iki geminin İskenderun'a yola çıktığını duyurdu.
Yardım Malzemesi Taşıyan Gemiler Yarın İskenderun’da
HABER GİRİŞ

Denizcilik Genel Müdürlüğü, bu sabah yaptığı açıklamada Ulusoy-5 gemisinin Çeşme’den yola çıktığını duyurdu. Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 10 ile yardım malzemesi ve iş makinesi taşıyan gemi, Çeşme Ulusoy Limanı’ndan İskenderun Limanı’na doğru hareket etti.

Denizcilik Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla yardım malzemesi yüklenen Ulusoy-5, 114 tır/taşıt, 74 iş makinesi, 4 tanker olmak üzere toplam 192 araç, 221 yolcu ve insani yardım malzemesi taşıyor. Ro-ro gemisinin İskenderun’a yarın 17.00’da ulaşması bekleniyor.

Ro-Ro gemisi’nin İstanbul Ambarlı Limanı’ndan İskenderun Körfezi’ne hareket edeceğini dün duyuran Denizcilik Genel Müdürlüğü, “yardım ulaştırmak isteyenler Ambarlı Bölge Liman Başkanlığımız ile iletişim kurabilirler” ifadeleriyle seslenmişti.

Aynı zamanda kuruluş, bugün Pergamon Seaways isimli geminin de İstanbul’dan 03.00’da yola çıktığını bildirdi.

74 çekici-dorse, 15 roll trailer, 34 vinç, 21 kepçe, 35 kamyon, 41 eskavatör, 11 dorse ve 31 çeşitli araç ile toplam 254 araç yükü taşıyan Pergamon Seaways’in yarın gece yarısı İskenderun’a ulaşması bekleniyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın