Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yaprak Süt Hisseleri Modernizasyon Haberiyle 3 Haftanın Yükseğine Çıktı

Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, bugün makine-ekipman modernizasyon yatırım projesi hakkında açıklamada bulundu.
Yaprak Süt Hisseleri Modernizasyon Haberiyle 3 Haftanın Yükseğine Çıktı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre Yaprak Süt Yönetim Kurulu bugünkü toplantısında; “Makine-Ekipman Modernizasyon Yatırım Projesi” yapılması amacıyla, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ hükümleri çerçevesinde gerekli çalışmaların gerçekleştirilerek başvuru işlemlerinin yapılmasına karar verdi.

Hibe başvurusunun olumlu sonuçlanması durumunda, modernizasyon amacıyla yapılacak proje kapsamında; bir adet 30 metreküp kapasiteli sabit yem karma makinesi ve sağımhane revizyonu kapsamında 48 adet süt ölçer alınacağı belirtildi.

Yaprak Süt Hisse Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Yatırımın tahmini maliyeti 2.500.000 TL olup ilgili tebliğ hükümleri kapsamında hibe oranının 2.000.000 TL’ye kadar %50 olduğu aktarıldı.

Önceki kapanışı 30 lirada yapan hisseler bugünkü seansa yatay başlayıp açılışta en yüksek 30,08 lirayı gördü. Açılışın ardından 30,42 lirayı gördükten sonra gerileyen hisseler yatırım açıklamasına kadar düz ilerledi.

Haber piyasalarda olumlu karşılanırken hisseler 33 liraya kadar çıktı. Bu 17 Aralık’taki 33,7 liranın ardından YAPRK hisselerinin en güçlü değeri oldu. Haftalık bazda yüzde 2,25 artıda duran hisseler, aylık ve yıllık performansta ise negatif performans sergiledi. Son verilere göre yıllık bazda yüzde 32 oranında düşüş kaydetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.