Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yapı Kredi’ye Milyonluk Sendikasyon Kredisi

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., KAP üzerinden sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisi anlaşması hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Yapı Kredi’ye Milyonluk Sendikasyon Kredisi
HABER GİRİŞ

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisi anlaşmasını açıkladı.

Banka tarafından yapılan açıklamada 367 gün vadeli 359 milyon dolar ve 372,5 milyon euro tutarında iki ayrı dilimden oluşan yaklaşık toplam 755 milyon dolar sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisi anlaşması imzalandığı bildirildi.

22 ülkeden 39 finansal kurumun katılımıyla ve dış ticaretin finansmanı amacıyla kullanılacak olan sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisinin toplam maliyetinin dolar ve euro için sırasıyla SOFR + yüzde 3,50 ve Euribor + yüzde 3,25 olarak gerçekleştiği aktarıldı.

Yapı Kredi’nin (YKBNK) kodlu hisseleri yıllık bazda yüzde 107,89 değer kazandı. Haftalık bazda yüzde 3,9, aylık bazda yüzde 9,24 değer kaybetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.