Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yapı Kredi’ye 580 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Sağlandı

Yapı Kredi, 580 milyon dolar sosyal sendikasyon kredisi aldığını açıkladı. Bankanın duyurusundan hisseler olumlu etkilendi. Detaylar haberde....
Yapı Kredi’ye 580 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Sağlandı
YAYINLANMA ZAMANI

Yapı Kredi Bankası, yılın ilk yarısında aldığı ilk sosyal sendikasyon kredisi hakkında açıklama yaptı. Buna göre banka söz konusu dönemde 21 ülkeden 35 bankanın katılımıyla 580 milyon dolar sosyal sendikasyon kredisi sağladığını açıkladı.

Banka tarafından yapılan açıklamada sosyal sendikasyon kredisinin depremden etkilenen illerdeki müşterilerin dış ticaret işlemlerinde kullanılacağı bildirildi.

Kredi Deprem Felaketinden Etkilenen İllerde Kullanılacak

Konuya yönelik değerlendirmede bulunan Yapı Kredi Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Erün, sendikasyon kredisiyle ülke ekonomisine ve Yapı Kredi’ye duyulan güveni bir kez daha teyit ettiklerini vurguladı.

Söz konusu kredi ile ülke ekonomisine destek sağlayacaklarını belirten Erün, bu kaynağın deprem felaketinden etkilenen illerdeki müşterilerimizin dış ticaret finansmanına yönlendirileceğini aktardı.

Banka 201,5 milyon dolar ve 353,4 milyon avro olmak üzere iki ayrı döviz cinsinden kredi sağladı. Kredinin vadesi 367 gün, toplam maliyeti ise sırasıyla SOFR + yüzde 4,25 ve Euribor + yüzde 4,00 oldu.

GCM Yatırım Banner

Bu sendikasyon kredisinin ortak koordinatörlüğünü Abu Dhabi Commercial Bank ve Emirates NBD üstlendi. Sürdürülebilirlik koordinatörü ise Standard Chartered Bank ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation; aracılığını ise Abu Dhabi Commercial Bank oldu.

Yapı Kredi Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bankanın borsada (YKBNK) koduyla işlem gören hisselerine göz attığımızda dün kapanışı 9,97’den yaptı. Hisseler açıklama sonrasında saat 10.42’de 10.67’den işlem gördü.  Saat 11.04 itibarıyla yüzde 3.92’lik yükseliş ile 10.61’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.