Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yapı Kredi Yatırım Petrol Hissesinin Hedef Fiyatını Korudu

Borsa düşerken Yapı Kredi Yatırım, TUPRS hissesi için hedef fiyatı koruduğunu paylaştı. Detaylar haberde...
Yapı Kredi Yatırım Petrol Hissesinin Hedef Fiyatını Korudu
HABER GİRİŞ

BIST 100 endeksinin düşüş seyrinde başladığı günde Yapı Kredi Yatırım günlük bültenini paylaştı. Hisse senedi piyasasının Temmuz ayına satıcılı bir seyirde başladığını not etti. Yapı Kredi Yatırım tarafından paylaşılan raporda TÜPRAŞ – Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.’nin (TUPRS) hisseleri değerlendirildi.

Söz konusu raporda borsanın dün günü yüzde 2,86 oranında düşüşle tamamladığı ve böylece yıl içindeki en sert düşüşlerinden birini gerçekleştirmiş olduğu aktarıldı.

Raporda, “Şu aşamada satış baskısının devam ettiği piyasada, 10,000 destek bölgesine doğru gerilemenin sürme riski bulunduğuna inanıyoruz.” ifadeleri not edildi.

Tüpraş’ın Haziran ayı ürün marjı verilerini açıkladığı not edildi. Brent petrol fiyatının 82,4 dolar/varil olduğu aktarıldı. Yılın 1. çeyreğinde yurt içi satışların

Raporda şu ifadeler kullanıldı:

GCM Yatırım Banner

“1Ç24’te yurtiçi satışların yüzde 19’unu oluşturan benzinin yüzde 22 düşmesine karşın yurtiçi satışların yüzde 46’sını oluşturan motorin tarafındaki yüzde 10’luk artış ve yurtiçi satışların yüzde 18’ini oluşturan jet yakıtındaki yüzde 6’lık artışla beraber verileri hisse senedi için nötr/sınırlı olumlu olarak karşılıyoruz ve için 195 TL hedef fiyat ve “TUT” önerimizi koruyoruz.”

Bunun yanında beyaz eşya satışlarının Mayıs 2024’te yıllık yüzde 16 gerilediği ve 3,1 milyon adet gerilediği aktarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.