Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yapı Kredi Yatırım O Hissede Yüzde 39 Artış Bekliyor!

Yapı Kredi Yatırım tarafından paylaşılan yeni bir raporda, Anadolu Hayat’ın son çeyrek bilanço değerlendirmesi ve yeni hisse tahminine yer verildi.
Yapı Kredi Yatırım O Hissede Yüzde 39 Artış Bekliyor!
HABER GİRİŞ

Borsa güne yeni rekor seviye ile başlarken, yatırımcılar alım yapacakları yeni hisse senetlerine ilişkin paylaşılan raporları takip ediyor. Yapı Kredi Yatırım tarafından paylaşılan yeni bir raporda Anadolu Hayat hissesi için yapılan tahmin revize edildi.

Raporda sonuçların beklentilerin üzerinde gerçekleşmesinde, yüksek yatırım gelirleri ve ertelenmiş vergi gelirlerinin temel etkenler olduğu kaydedildi. Anadolu Hayat’ın son çeyrek net karının piyasa beklentisinin yüzde 30 üstünde gerçekleştiğine vurgu yapılan raporda, sonuçların hisse için sınırlı olumlu olarak değerlendirildiği ifadeleri yer aldı.

Aracı kurum Anadolu Hayat (ANHYT) için 12 aylık hedef fiyatını 62 TL olarak güncelledi. Bir önceki hedef tahmin 55 TL seviyesiydi. Yapı Kredi Yatırım hedef fiyatın güncel fiyata oranla yüzde 39 getiri potansiyeli taşıdığın vurguladı.

ANHYT hisse grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket’in 20224’te özkaynak karlılığının yüzde 50 olacağı tahmin edilirken, yüzde 264 sermaye yeterlilik oranına sahip olması sayesinde gelecek yıllarda temettü ödemelerinin süreceği öngörüldü.

Rapor sonrası ANHYT hissesi günlük bazda yüzde 5’ten fazla yükseldi ve 47 TL seviyesinden işlem görüyor. Hisse senedi Ekim ayında 55 TL ile tarihi zirvesine ulaşmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.