Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yapı Kredi Milyar Dolarlık Borçlanma için SPK’ya Başvurdu

Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan açıklamada 7 milyar dolarlık borçlanma için SPK'ya başvuruda bulundu. Detaylar haberde...
Yapı Kredi Milyar Dolarlık Borçlanma için SPK’ya Başvurdu
HABER GİRİŞ

Yapı Kredi Bankası, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yurt dışı borçlanma aracı ihraç limitine ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başvurusu hakkında açıklamada bulundu.

Buna göre Yapı Kredi Bankası, 7 milyar dolarlık borçlanma için SPK’ya başvurdu. Böylece şirket başvuruya onay gelmesi durumunda 7 milyar dolarlık finansman elde edecek.

KAP üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“27.12.2023 tarihli özel durum açıklamamız. Yurt dışı borçlanma aracı ihraç limitine ilişkin ilgide yer alan açıklamamız kapsamında gerekli başvuru Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılmıştır.”

Yapı Kredi Bankası Paratic Piyasalar
Kayaklar: Paratic Piyasalar

Yapı Kredi’nin borsada işlem gören hisseleri (YKBNK), yıllık yüzde 156,88 kazandırdı.

GCM Yatırım Banner

Aylık bazda yüzde 7’ye yakın kazandıran hisseler, bugün açılışı 23,18 TL’den yaptı. 23,42 TL’ye kadar yükselen hisseler, kapanışı … yaptı. YKBNK, hisseleri geçen yıl kapanışı 19,54 TL’den yapmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.