Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yapı Kredi: İlk Sürdürülebilir Eurobond İhracı Gerçekleşti

Yapı Kredi, 500 milyon dolar tutarında ilk sürdürülebilir eurobond ihracını gerçekleştirdi. Detaylar haberde...
Yapı Kredi: İlk Sürdürülebilir Eurobond İhracı Gerçekleşti
Yorum

Yapı Kredi, uluslararası piyasalardan ilk sürdürülebilir eurobond ihracını gerçekleştirdiğini açıkladı. Bankadan konuya yönelik açıklama geldi.

Banka, 500 milyon dolar tutarında ilk sürdürülebilir eurobond ihracının 5 yıl 1 ay vadeli olarak gerçekleştirildiğini açıkladı.

İhraç tutarının iki katından fazla talep gelen işlemin aynı zamanda Türkiye ekonomisi ve Yapı Kredi’ye duyulan güvenin de bir göstergesi olduğu vurgulandı.

Konuya yönelik değerlendirmede bulunan Yapı Kredi Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Erün, “Finans sektörü, çevresel ve sosyal risklerin yönetilmesinde çok önemli bir rol üstleniyor. Yapı Kredi olarak bu sorumluğumuzun bilinciyle ülkemizde sürdürülebilir dönüşümün sağlanması adına öncü bir rol üstleniyoruz.” açıklamasında bulundu.

Erün, gerçekleştirilen 500 milyon dolarlık ihracın önemli bir adım olduğunu belirtti. Bu işlemle uluslararası arenada Türkiye’ye ve bankaya olan güveni bir kez daha teyit etmekten de mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Söz konusu ihracın Serbest Piyasa Kurulundan (SPK) Tertip İhraç Belgesinin alınmasını takiben 13 Eylül 2023’te tamamlanması bekleniyor.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu