Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yapı Kredi: İlk Sürdürülebilir Eurobond İhracı Gerçekleşti

Yapı Kredi, 500 milyon dolar tutarında ilk sürdürülebilir eurobond ihracını gerçekleştirdi. Detaylar haberde...
Yapı Kredi: İlk Sürdürülebilir Eurobond İhracı Gerçekleşti
YAYINLANMA ZAMANI

Yapı Kredi, uluslararası piyasalardan ilk sürdürülebilir eurobond ihracını gerçekleştirdiğini açıkladı. Bankadan konuya yönelik açıklama geldi.

Banka, 500 milyon dolar tutarında ilk sürdürülebilir eurobond ihracının 5 yıl 1 ay vadeli olarak gerçekleştirildiğini açıkladı.

İhraç tutarının iki katından fazla talep gelen işlemin aynı zamanda Türkiye ekonomisi ve Yapı Kredi’ye duyulan güvenin de bir göstergesi olduğu vurgulandı.

Konuya yönelik değerlendirmede bulunan Yapı Kredi Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Erün, “Finans sektörü, çevresel ve sosyal risklerin yönetilmesinde çok önemli bir rol üstleniyor. Yapı Kredi olarak bu sorumluğumuzun bilinciyle ülkemizde sürdürülebilir dönüşümün sağlanması adına öncü bir rol üstleniyoruz.” açıklamasında bulundu.

Erün, gerçekleştirilen 500 milyon dolarlık ihracın önemli bir adım olduğunu belirtti. Bu işlemle uluslararası arenada Türkiye’ye ve bankaya olan güveni bir kez daha teyit etmekten de mutluluk duyduklarını dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu ihracın Serbest Piyasa Kurulundan (SPK) Tertip İhraç Belgesinin alınmasını takiben 13 Eylül 2023’te tamamlanması bekleniyor.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın