Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yapı Kredi Afet Bölgesi için Finansal Destek Paketi Açıkladı

Yapı Kredi deprem bölgesindeki müşterilerine özel finansal destek paketi açıkladı. İşte paketin içeriği ve detaylar;
Yapı Kredi Afet Bölgesi için Finansal Destek Paketi Açıkladı
YAYINLANMA ZAMANI

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen asrın felaketinde yaraları sarma çalışmaları sürüyor. Yapı Kredi’den bugünkü adımı da deprem bölgesindekilere özel olarak geldi.

Bankadan yapılan açıklamaya göre afet bölgesi ilan edilen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’da ikamet eden ve bu illerde bulunan şubelerin müşterilerine özel finansal destek paketi hayata geçiriliyor.

Yapı Kredi’nin duyurusuna göre son ödeme tarihi 6 Şubat-6 Mart 2023 tarihleri arasında bulunan bireysel ve ticari kredi kartı müşterilerinin, son ödeme tarihindeki borç bakiyeleri, herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın, 1 ay süreyle faizsiz olarak ertelenecek ve gecikme bildirimi yapılmayacak.

6 Şubat-6 Mart 2023 tarihleri arasında ödemesi olan müşterilerinin tüm tüketici kredileri, bireysel ve Esnek Ticari Hesap borçları herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın, 1 ay süreyle faizsiz olarak ertelenecek. Bu dönemde ödeme ve gecikme bildirimleri de yapılmayacak.

Acil nakit ihtiyaçlarında bireysel Esnek Hesap ve KOBİ ve İşletme Bankacılığı müşterileri için Esnek Ticari Hesap limitleri 6 Mart 2023 tarihine kadar faizsiz olarak kullanılabilecek.

GCM Yatırım Banner

EFT, FAST, Geç EFT ve havale işlemleri ücretsiz olarak yapılabilecekken tüm diğer banka ATM’lerinden para çekme, para yatırma, hesap bakiye görüntüleme, kredi kartı borç ödeme, kredi kartı limit/bakiye görüntüleme işlemleri ücretsiz gerçekleştirilebilecek.

Bunlara ek olarak Yapı Kredi ATM’lerinden kartlı/kartsız para yatırma ve limit üzeri para çekme işlemleri de masrafsız olarak gerçekleştirilebilir. Tüm bu muafiyetler sonradan belirlenecek ve ilan edilecek tarihe kadar geçerli olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.