Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yanık, Öğrenciler için İlk Kez Uygulanacak Sosyal Yardımı Duyurdu

Bakan Yanık, sosyal yardım programı kapsamında ilk kez öğrencilerin ulaşım giderlerinin karşılanacağını duyurdu. Bakan’ın duyurusunun detayları haberde;
Yanık, Öğrenciler için İlk Kez Uygulanacak Sosyal Yardımı Duyurdu
HABER GİRİŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, öğrencilerin ulaşım giderlerine ilişkin yeni bir sosyal yardım programının gerçekleştirileceğini duyurdu. Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Bakan Yanık, söz konusu programdan, sosyal yardımlardan faydalanan hanelerde bulunan ilköğrenim, ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerinin faydalanacağını söyledi.

Öğrenciler için uygulanacak yardımın ilk kez hayata geçirileceğini belirterek, destek programı sayesinde sosyal yardım almaya hak kazanan hanelerdeki öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunmayı amaçladıklarını paylaştı.

Söz konusu programa yaklaşık 400 bin öğrencinin dahil edileceğini belirterek, öğrenciler için 300 milyon TL bütçe ayrıldığını bildirdi. Bakan Yanık’ın açıklaması şöyle:

“Öğrencilerimize 2023 yılı için vereceğimiz desteğin üst limit tutarı 750 TL. Bu destek programı ile öğrencilerimizin yılda iki defa gidiş-dönüş ulaşım giderleri karşılanacak. Söz konusu program ile ailesinden farklı bir ilde eğitim gören ilköğrenim, ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerimizin şehirlerarası ulaşım giderlerine destek olacağız.”

Başvurular İkametgâh Adresine göre Yapılacak

Başvuru koşulları hakkında da bilgi veren Yanık, başvuruların öğrenci ya da velisi tarafından yapılacağını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Öğrencinin aile ikametgâh adresinde yer alan ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından başvuruların alınacağını aktardı.

Bakan, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin eğitim hayatlarına daha rahat devam edebilmeleri için bütün tedbirleri almaya devam ediyoruz. Öğrencilerimiz bizim geleceğimizdir. Bu programımız ile öğrencilerimize ve ailelerine destek olmayı ve onlara katkı sağlamayı sürdüreceğiz” şeklinde ifadede bulundu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.