Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yabancının 10 Gündür Aldığı Hisse Bugün Devre Kesti!

Yabancı yatırımcının borsa üzerindeki etkisini tüm şiddetiyle hissediyoruz. Yabancının 10 gündür aralıksız alım yaptığı bir hisse bugün devre kesiciye girdi!
Yabancının 10 Gündür Aldığı Hisse Bugün Devre Kesti!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da yabancı yatırımcının nasıl hareket ettiği, bugünlerde büyük bir merakla takip ediliyoruz. Yerli yatırımcının da yön belirlemesini sağlayan bu takip, tek başına bir yatırım kararı almak için yeterli olmayacaktır. Yine de yabancının radarına giren hisseleri biraz inceleyerek, takip listemize almakta fayda var.

Pınar Su hisseleri (PINSU) yabancı yatırımcı oranının 10 gündür aralıksız arttığı hisselerin başında geliyor. Bugün itibarıyla günlük yabancı oranı yüzde 7,83’e yükseldi. Hisseler bugünkü işlemlerde tavan yaparak hem rekor kırdı hem de devre kesiciye girdi.

PINSU kodlu hisseler TSİ 17:00 sularında yüzde 9,92 artıda 13,07 lirada bulunuyor.
PINSU Hisse Fiyatı - 23.11.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 13,07 lira ile tüm zamanların zirvesine ulaşmış durumda. Pınar Su hisseleri, kısa vadede iyi bir kazanç sundu. Geçen haftanın aynı gününe göre yüzde 50’den fazla kâr getiren hisseler, yıllık bazda yüzde 100’den fazla değer kazandı. Hisselerin düşük fiyatlı olması ise küçük yatırımcının al-bekle stratejisi ile yüzünü güldürebilir.

Pınar Su hisseleri 17 Ekim’de 8,49 liradan işlem görüyordu. Bu tarihte başlattığı yükselişin ardından 13,07 liraya kadar yükseldi. Birkaç günlük ara dışında hisseler sürekli yukarı yönlü bir performansa imza attı. Hisseler geçen haftaya göre yüzde 30 değer kazandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın