Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yabancıların Tercihi Ege Plastik’ten Teşvik Belgesi Detayları

Ege Plastik bugün KAP üzerinden yatırım teşvik belgesiyle ilgili son gelişmeleri paylaştı. Detaylar haberin içerisinde;
Yabancıların Tercihi Ege Plastik’ten Teşvik Belgesi Detayları
HABER GİRİŞ

Yabancı oranında sürekli artış kaydedilen Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (EPLAS) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırım teşvik belgesi hakkında bildiri paylaştı. Şirket KAP bildirisinde 8 Nisan 2020’deki kayıtlı yatırımlarına ilişkin bilgi verdi.

Egeplast, üretim kapasitesinin artırılması hedefiyle bazı yatırım projelerin 3 yıllık teşvik belgesine bağlandığını anımsattı.

8 Nisan 2020 ve 510223 sayılı Yatırım Teşvik Belgesi Eki olan yerli makine ve teçhizat listesinde yer alan kayıtlı teçhizatlara ait yatırımların 40 milyon 241 bin 833,63 liraya ulaştığını bildirdi. Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında makina, teçhizat ve inşaat işlerine ilişkin yapılan yatırımlar olduğu kaydedildi.

KAP bildirisinde, Leasing kapsamında yapılan makina ve teçhizata ilişkin yatırımların ise 8 milyon 871 bin 28,66 liraya ulaştığına işaret edildi.

Paratic Piyasalar Ege Plastik Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul’da EPLAS koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yatırımcısına yüzde 21,24 oranında kazanç sağladı. Hisse aylık yüzde 14,48, haftalıksa yüzde 5,59 yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Bir yıllık süreç içerisinde en yüksek 11,81 lirayı gören hisse bugün TSİ 18.00 itibarıyla kapanışını yüzde 1,45 düşüşle 6,79 liradan yaptı. Hissenin yıl içerisinde gördüğü en düşük değer ise 3,94 lira olarak kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.