Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yabancıların Borsa İstanbul’da Pahalanmasını Beklediği Hisseler

Yabancı kurumların yakın takibe aldığı ve hedef fiyatını yüksek tuttuğu hisseler haberimizde. İşte o hisseler ve hedef fiyatları;
Yabancıların Borsa İstanbul’da Pahalanmasını Beklediği Hisseler
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’daki düşüşler yabancı yatırımcılar için alım fırsatı doğururken, her düşüş senaryosu potansiyeli olan hisseleri daha da ucuz kılıyor. Potansiyeli yüksek hisseleri yakın takibe alan yabancı aracı kurumlar, düşüşlere rağmen kimi şirketlerin payları için hedef fiyatlarını yukarıda tutuyor.

Bank of America’dan (BofA) JPMorgan’a, Wood & Company’den CitiBank’a kadar saygın yabancı kurumların analistleri özellikle bankacılık, otomotiv ve perakende sektörleri başta olmak üzere şirketleri yakından izliyor.

Yabancı kurumların teknik değerlendirmelerinde öne çıkan ve yüksek fiyat hedefine sahip olan şirketler; Sabancı Holding (SAHOL), Ford Otomotiv (FROTO), Logo Yazılım (LOGO), Şişecam (SISE), Teknosa (TKNSA), Akbank (AKBNK), Akçansa Çimento (AKCNS), Şok Marketler (SOKM) ve Yapı Kredi Bankası (YKBNK) olarak sıralanıyor. Kurumların hisseler için beklediği yüksek fiyatlar ise şöyle:

SAHOL için JPMorgan’ın hedefi 142 TL,

FROTO için Wood & Company’nin hedefi 1554 TL,

GCM Yatırım Banner

LOGO için Wood & Company’nin hedefi 160 TL,

SISE için CitiBank’ın hedefi 68 TL,

TKNSA için Wood & Company’nin hedefi 74,40 TL,

AKBNK için Bank of America’nın hedefi 90 TL,

AKCNS için Wood & Company’nin hedefi 237 TL,

SOKM için JPMorgan’ın hedefi 123 TL,

YKBNK için Bank of America’nın hedefi 47 TL.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.