Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yabancı Yatırımcılardan Dev Hisse Satışı: 341 Milyon Dolar

TCMB, 25 Ağustos haftasını kapsayan menkul kıymet istatistiklerini paylaştı. Yabancı yatırımcılardan borsada sert satış geldi. İşte detaylar;
Yabancı Yatırımcılardan Dev Hisse Satışı: 341 Milyon Dolar
Yorum

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yabancı yatırımcıların borsadaki işlemlerini kapsayan menkul kıymet istatistiklerini paylaştı. Özellikle seçim sürecinin ardından yeni ekonomi yönetiminin attığı adımlarla yabancı yatırımcıların borsaya olan ilgisi yükselmişti. Fakat bugün açıklanan rakamlar yabancıların ciddi satışlar yaptığını gösterdi.

TCMB’nin paylaştığı verilere göre yurt dışında yerleşik kişiler 25 Ağustos haftasında 341,1 milyon dolarlık satış yaptı. Yabancıların satışları 18 Ağustos haftasında 75,6 milyon dolar düzeyindeydi.

Yabancı Yatırımcılardan Dev Hisse Satışı: 341 Milyon DolarKaynak: TCMB

Yabancı yatırımcılar 24 Ağustos haftasında 20,3 milyon dolarlık devlet iç borçlanma senedi (DİBS) sattı. 18 Ağustos haftasındaki satış tutarı 1,5 milyon dolar seviyesindeydi.

Yurt içinde yatırım araçları arasında popülerliğini koruyan Borsa İstanbul, önceki haftalara göre rekor serisini azaltsa da genel itibarıyla yukarı yönlü hareketlerle ön plana çıkıyor. BIST 100 endeksi gün içinde 8019 ile rekor seviyeye çıksa da bu noktada tutunmayı başaramadı. Endeks 15:30 itibarıyla yüzde 0,7 artışla 7973 puanda seyrediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu