Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yabancı Yatırımcı 98,3 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

Merkez Bankası, Borsa İstanbul pay piyasasında 29 Eylül haftasında yabancı yatırımcıların 98,3 milyon dolar hisse sattığını bildirdi. İşte detaylar;
Yabancı Yatırımcı 98,3 Milyon Dolarlık Hisse Sattı
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından haftalık olarak yayımlanan borsadaki işlemlerin raporlandığı menkul kıymet istatistikleri açıklandı. 22-29 Eylül haftasında yurt dışı yerleşik kişilerin 98,3 milyon dolarlık hisse senedi sattığı kaydedildi.

Merkez Bankası’nın menkul kıymetler istatistikleri raporuna göre Şirket Borçlanma Senetleri (ŞBS) stokları ise 57,8 milyon dolar seviyesinde bildirildi.

İstatistiklere bakıldığında 29 Eylül ile biten haftada 18,2 milyon dolarlık Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) alındığı görüldü.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış net değişim detaylarına bakıldığında DİBS (Ters Repo) alımları 44,2 milyon dolar oldu.

DİBS teminatlarında 13,3 milyon dolarlık satış olurken, DİBS (Ödünç) işlem gerçekleşmediği bildirildi. Şirket borçlanma senetleri alımları ise 0,3 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner

Yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stokları piyasa değeri 32 milyar 51,5 milyon dolar oldu. DİBS (Kesin Alım) stokları 1 milyar 154,8 milyon dolar olarak paylaşıldı.

Hisse senedi stoklarının piyasa değeri detayları incelendiğinde DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 187,3 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 309,9 milyon dolar olarak aktarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.