Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yabancı Uyrukluların Sağlık Giderleri İddiaları Yalanlandı

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, yabancı uyruklularının sağlık giderlerinin bakanlık tarafından karşılandığına yönelik iddialar hakkında açıklama yaptı
Yabancı Uyrukluların Sağlık Giderleri İddiaları Yalanlandı
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), gündemde yer eden iddia hakkında açıklamada bulundu. Yabancı uyrukluların sağlık giderlerinin, Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanacağı iddiaları hakkında açıklama geldi.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan DMM, bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, “Yabancı uyruklu ayakta tedavi olan hastaların sağlık hizmeti, ilaç, tıbbi cihaz, ortez-protez ve diğer malzemelerin giderleri Sağlık Bakanlığı’nca ödenecek.”
iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“İddiaya konu 8438 sayılı Cumhurbaşkanı Kararının, kamuoyuna yansıtıldığı gibi ülkemizdeki mülteci ya da geçici koruma altındaki kişilerle bir ilgisi yoktur.”

Söz konusu kararda geçen hasta grubunun, insani yardım konusunda Dışişleri Bakanlığı’nın koordinasyonunda başta Filistin olmak üzere savaş ve afetlerin yaşandığı bölgelerden Türkiye’ye getirilerek tedavileri sağlanan mağdurları kapsadığı not edildi.

GCM Yatırım Banner

Kamuoyunu manipüle etmeye yönelik asılsız iddialara itibar edilmemesi gerektiği bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.