Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yabancı Sepetinde Bu Hisseye Dikkat! Aralıksız 10 Gündür Artıyor

Seçimlere yaklaştıkça yabancı çıkışlarının yoğunlaştığı konuşulurken, kimi hisseler ise cazibe merkezi olma özelliğini korudu. O hisseyi yabancılar aralıksız 10 gündür topluyor.
Yabancı Sepetinde Bu Hisseye Dikkat! Aralıksız 10 Gündür Artıyor
HABER GİRİŞ

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings tarafından gelen not artışıyla haftaya yüksek ritimli başlayan ve açılışı 9337 puandan yaptıktan sonra satış baskıları gören BIST 100 endeksi bu haftayı da yüksek hacimli işlemlerle geçirmeye devam ediyor.

Pazartesi gününü kritik sınır olan 9100 puanın üzerinde kapatmayı başaran ana endeks, seçim öncesi yabancı yatırımcıların çıkışlarına sahne olma tehdidi yaşasa da kimi hisseler alım için yatırımcı çekmeye devam ediyor.

Yabancı yatırımcıların yakın radarında olan bir isim de inşaat şirketi Kuyaş Yatırım oldu. 1 haftanın üzerinde taban gördükten sonra hisseleri toplanan Kuyaş Yatırım’ın günlük bazda yabancı oranı aralıksız 10 gündür artışta.

4 gün tavan gittikten sonra Bank of America’nın (BofA) yeni yılda sepetine eklediği hisselerden olan KUYAS, yine düşüş yaşadıkça yabancıları kendine çekti.

Dün kapanışı düşüşle yapan hisseler yabancı yatırımcı için alım fırsatı sundu. İş Yatırım’ın bugünkü raporunda yabancı oranı 10 günlük artış matrisinde KUYAS hisseleri öne çıktı.

GCM Yatırım Banner
Kuyaş Yatırım Hisse 12.03.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

KUYAS, Şubat ayının sonunda itibaren günlük yabancı oranında en yüksek seviyeyi yüzde 5.39 oranıyla dün gördü.

Bugünü ise yüzde 1’in üzerinde artıda açan hisseler yıllık primini yüzde 100’ün üzerinde tutmaya odaklandı.

Son bir ayda yüzde 11 düşen KUYAS, bu yıl en düşük 51,85 TL’yi gördü. 70 TL seviyelerinde direnç gören hisseler yazım anında 53,6 TL’den kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.